Jaki wybrać dobry termometr bezdotykowy dla dziecka?


Sprawdzony termometr bezdotykowy to zdecydowanie niezbędny element wyposażenia domowej apteczki. Pomiar temperatury ciała bywa kluczowym momentem w trakcie diagnostyki wielu chorób, zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych pacjentów. To właśnie w trosce o tych ostatnich rodzice decydują się na zakup dobrego i sprawdzonego urządzenia. Jak dokonać dobrego wyboru?

Dobry termometr bezdotykowy bez wątpienia powinien być objęty autentyczną gwarancją producenta, a doskonale gdy wyprodukowany został w którymś z europejskich państw. Obecnie znaczna część elektroniki, również tej medycznej dociera do nas z Chin. Żadną tajemnicą nie jest więc fakt, że coraz częściej w nasze ręce trafiają produkty słabszej jakości. Taka sytuacja powoduje, że to właśnie okres i warunki gwarancji pozwalają nam na dokonanie wstępnej selekcji produktów dostępnych na rynku. Warto również zapytać o to, czy dany produkt faktycznie ma jakieś problemy z jakością i czy zdarzały się jego reklamacje, a jeśli tak, to czego konkretnie dotyczyły.
 

Pomiar temperatury u dziecka poprzez termometr Visiofocus Smart

Bardzo ważną cechą nowoczesnych termometrów bezdotykowych jest ich kalibracja względem temperatury otoczenia. Funkcja ta powoduje, że termometr „sam wie” w jakim otoczeniu się znajduje i bierze to zawsze pod uwagę. Przykładowo, kiedy zmierzymy temperaturę swojemu dziecku w kuchni, a następnie położymy je do łóżka w salonie, urządzenie wykorzystuje swoje czujniki i oblicza temperaturę z uwzględnieniem amplitudy. Ogranicza to ryzyko błędnych pomiarów.

Warto wziąć pod uwagę również wielofunkcyjność – możliwość pomiaru zarówno temperatury ciała, jak również przygotowywanego posiłku, otoczenia lub wody do kąpieli. Tego typu udoskonalenia powodują, że termometr dla dziecka może pełnić w domu rolę nieodłącznego partnera nie tylko podczas sytuacji kryzysowych i przeziębienia. Pozostałe kwestie, takie jak wygląd, łatwość obsługi, sposób dokonywania pomiaru, powinny być zdecydowanie indywidualnie rozpatrywane przez każdego klienta, bowiem nierzadko będą one musiały zwyczajnie trafić w gust i preferencje.Niniejszy artykuł zdobią dwie fotografie, przedstawiające kolejno: termometr Thermofocus oraz termometr Visiofocus. Sugerować by to mogło fakt, że nasz artykuł jest w jakimś stopniu sponsorowany. W rzeczywistości taka sytuacja nie ma miejsca – po prostu zdecydowanie polecamy te dwa produkty i czystym sumieniem wskazujemy je jako dobry termometr bezdotkowy dla dziecka, niemowlaka i osoboby dorosłej.

Termometr Thermofocus (0700A2 i 01500A3)
Termometr Thermofocus 0700A2 oraz termometr Thermofocus 01500A3 to profesjonalne termometry medyczne. Ich główne cechy, to:
– najwyższa jakość wykonania
– błyskawiczny pomiar (w czasie 1 sekundy)
– kalibracja względem temperatury otoczenia (termometr nie popełnia błędów pomiaru)
– bezdotykowy i w 100 % bezpieczny system pomiaru (brak ryzyka zakażenia)
– włoska produkcja (żaden element nie powstał w Chinach)
– długi okres gwarancji
 
W celu bliższego zapoznania się z wyżej wymienionymi urządzeniami, zapraszamy do naszego sklepu medycznego (zakładka Sklep Medyczny w górnym menu) i przejście do działu „Termometry”.

Profesjonalny termometr medyczny Thermofocus

Termometr Visiofocus
Termometry Visiofocus, włoskiej firmy TecniMed, to jedne z najlepszych urządzeń na świecie. Posiadają wszystkie cechy termometrów Thermofocus oraz dodatkowo:
– funkcję wyświetlania temperatury na mierzonym „obiekcie” (fragmencie ciała, przedmiocie, wodzie do kąpieli, przygotowanym posiłku itp.)
– umożliwiają wykonywanie pomiaru w trybie ciągłym (np. podczas badania kilkoro dzieci, jednego po drugim) 

Lekarski termometr bezdotykowy Visiofocus

Podsumowanie
Jeżeli potrzebujecie Państwo pewnego termometru bezdotykowego, powyższe kryteria powinny okazać się pomocne. Naszymi „pewniakami” są termometr Thermofocus oraz termometr Visiofocus, ponieważ posiadają one wszystkie cechy, jakie spełnić powinien dobry termometr elektroniczny. Ponadto opieramy się o opinie wielu zadowolonych użytkowników tych urządzeń (głównie rodziców, którzy zakupili je dla swoich pociech)