Ciśnieniomierze nadgarstkowe – rodzaje, opinie i wskazówki.


Niewiele jest osób, które wchodząc do sklepu dokonują poważniejszego zakupu bez wcześniejszego przemyślenia swojego wyboru. Każdy zazwyczaj stara się trafić na jak najlepszą okazję, wybrać produkt korzystny cenowo i w jak najlepszej jakości wykonania. Szuka czegoś, co posłuży na dłużej i nie będzie sprawiało problemu podczas użytkowania. Podobna sytuacja ma miejce również wówczas, gdy pragniemy znaleźć dobry ciśnieniomierz na rękę (nadgarstek). Wszystkie różnią się między sobą, jednak łączy je wiele cech, takich jak przystępna cena czy solidne wykonanie. Porównaliśmy dla Państwa ciśnieniomierze dostępne u nas, aby zakup był jeszcze prostszy i szybszy. Każdy bowiem powinien dobrać to urządzenie adekwatnie do własnych potrzeb. Niektórzy szukają w nim dużego, czytelnego wyświetlacza, natomiast dla innych ważna jest długość pracy baterii, jeszcze inni zwracają największą uwagę na gwarancję lub rozpoznawalność producenta na rynku…


Skupimy się na takich ciśnieniomierzach nadgarstkowych, jak: NISSEI WSK-1011, Cardio Impulse Beat, Little Doctor LD12, Kardio-Test KTA-168 oraz Rossmax V701. Nie jest to żadne porównanie ani ranking, lecz próba zebrania w jednym miejscu najważniejszych cech i informacji.

Ciśnieniomierz Nissei WSK-1011 jest prawodpodobnie najbardziej dokładnym ciśnieniomierzem nadgarstkowym na naszym rynku. Przeczy on w zupełności teorii, iż ciśnieniomierze nadgarstkowe są wygodne, lecz mało precyzyjne. Jest rewolucyjnym urządzeniem i to właśnie on jest najczęściej wybierany przez pacjentów. Japońska firma, która stworzyła ten ciśnieniomierz jest znana na całym świecie z wyrobów medycznych najwyższej jakości. Nie zawiodła produkując także i to urządzenie.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Nissei WSK-1011

Nissei WSK-1011 jest w pełni automatyczny, dlatego obsługa jest dziecinnie prosta – wystarczy umieścić go na przegubie i nacisnąć odpowiedni przycisk. Warto zaznaczyć, że są one dotykowe, co sprawia, że ten nowoczesny ciśnieniomierz jest prawdziwą rewolucją. Wynik jest bardzo precyzyjny i odzwierciedla faktyczny stan zdrowia pacjenta. Mankiet został stworzony na kształt litery „M”, aby jeszcze lepiej dopasowywał się do ciała. Ta cecha nie dotyczy jednak jedynie komfortu pacjenta. Taki kształt mankietu umożliwia pomiar ciśnienia z dwóch tętnic, a nie jednej. Kolejną istotną zaletą ciśnieniomierza jest funkcja wykrywania arytmii, czyli nierównej pracy serca. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób z wszelkimi chorobami serca lub dla tych, którzy na bieżąco śledzą stan zdrowia. Wyniki podawane przez Nissei WSK-1011 są wiarygodne i zgodne z zaleceniami WHO – światowej organizacji zdrowia. Dodatkowo ciśnieniomierz jest bardzo lekki – waży zaledwie 110 g. Te cechy urządzenia są najważniejsze i to one sprawiają, że na zakup produktu decyduje się tak duża ilość osób. Jednakże zalet jest znacznie więcej, a są to:
– możliwość zapamiętywania po 60 wyników dla dwóch niezależnych użytkowników – funkcja bardzo przydatna dla zapominalskich oraz dla tych, którzy mają konieczność stałego zapisywania swoich wyników. Od teraz nie trzeba szukać długopisu i zeszytu oraz tracić czasu na zbędne notatki. Wszystkie ważne informacje znajdą się w pamięci urządzenia.
 nowoczesna stylistyka – wygląd to coś, co szczególnie przyciąga kupujących. Wiadome jest, że większość ludzi jest wzrokowcami. Każdy chce mieć przecież produkt, który cieszy oko. Estetyczny wygląd to cecha, którą można bez wahania przypisać ciśnieniomierzowi Nissei WSK-1011
– długa gwarancja – która wynosi aż 5 lat! To bardzo długi okres czasu, w którym nie trzeba martwić się o pracę urządzenia. Ciśnieniomierz znany jest ze swojej wytrzymałości, jednak gdyby cokolwiek zaczęło źle funkcjonować, można go w tym czasie oddać do naprawy. Istotne jest, że gwarancja jest w systemie „door to door”. Oznacza to, że aby oddać produkt, nie trzeba nawet wychodzić z domu.
 regulowany obwód mankietu – można go regulować między wartościami: 12,5 – 22,5 cm. Sprawia to, że skorzystać mogą z niego osoby o różnym gabarycie.
Zamawiając ciśnieniomierz Nissei WSK-1011 otrzymają Państwo w zestawie także komplet baterii, oryginalne i praktyczne etui na urządzenia, kartę gwarancyjną, a także instrukcję obsługi w języku polskim. Sprawia to, że produkt jest praktycznie od razu gotowy do użycia.

Kolejnym ciśnieniomierzem w naszym zestawieniu jest ciśnieniomierz nadgarstkowy Cardio Impulse Beat. Dorównuje on parametrom Nissei WSK-1011, jednakże oba produkty różnią się między sobą. Pierwsze, co zauważamy, to różnica cenowa. Cardio Impulse Beat jest nieco tańszy, co zachęca do kupna klientów zwracających szczególną uwagę na cenę produktu. Urządzenie jest przeznaczone do samodzielnej kontroli ciśnienia, dlatego wykonano go tak, aby czynność ta była jak najprostsza. Wskazuje na to choćby fakt, że jest w pełni automatyczne. Ten ciśnieniomierz polecany jest szczególnie osobom starszym i niedowidzącym, ponieważ posiada duży, czytelny wyświetlacz, który jest dodatkowo podświetlany, a czcionka powiększona. Kolejną zaletą jest kompaktowy rozmiar produktu, przez co można go mieć zawsze przy sobie. Jadąc w podróż z łatwością da się zapakować go do walizki i zabrać ze sobą. Czynność tą ułatwia dodatkowo załączone do zestawu etui przeznaczone do przechowywania i transportu urządzenia. Ciśnieniomierz posiada praktyczną funkcję zapamiętywania 9ostatnich wyników, co jest szczególnie doceniane przez zapominalskich oraz przez osoby, które wolą mieć zapisane wyniki w jednym miejscu, aby nie tracić czasu na notowanie ich w zeszycie. Warto zwrócić uwagę także na mankiet o regulowanym obwodzie 13,5 – 19,5 cm. Cardio Impulse Beat jest nieco cięższy od Nissei WSK-1011, ponieważ waży 130 g. Jeśli więc ktoś szuka jak najlżejszego urządzenia, proponujemy zakup Nissei. W porównaniu do urządzenia Nissei, również gwarancja jest tu nieco krótsza. Wynosi 3 lata, jest to jednak wystarczająco długi czas, aby w razie czego zapewnić Państwu komfortowe użytkowanie.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Cardio Impulse Beat

Skupmy się teraz na ciśnieniomierzu nadgarstkowym Little Doctor LD12, wyprodukowanym przez znaną i cenioną firmę, która działa już od wielu lat. Każdy, kto śledzi na bieżąco medyczny rynek, w szczególności dział ciśnieniomierzy, wie że to urządzenie dobrej jakości w niezwykle rozsądnej cenie. Znane jest z precyzji pomiaru, solidnego wykonania oraz estetycznego wyglądu. Na samym początku warto wspomnieć, że żywotność urządzenia oceniana jest przez producenta aż na 7 lat! Tyle też wynosi gwarancja, z której można zawsze skorzystać. Little Doctor LD12 jest bardzo lekki i poręczny, co ułatwia korzystanie z niego, a także w razie potrzeby transport. Jest w pełni automatyczny, tak jak poprzednicy, obsługa jest bardzo prosta i skupia się na naciśnięciu jednego przycisku. Również ten ciśnieniomierz posiada funkcję zapamiętywania pomiarów po 0 dla dwóch użytkowników. Wyświetlacz jest czytelny, a wyniki podawane dużą czcionką. Sprawia to, że urządzenie jest docenione przez osoby starsze. Ułatwieniem i dodatkową funkcją jest kalendarz i zegar, a także sygnalizowanie niskiego poziomu baterii. Dzięki temu wiemy, kiedy należy je wymienić, aby móc dalej bez problemu korzystać z produktu.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Little Doctor LD12

Wymienionych konkurentów zawsze dzielnie stara się dogonić ciśnieniomierz na nadgarstek Kardio-Test KTA-168. Jest to najtańszy oferowany przez nas ciśnieniomierz, którego cena powinna zadowolić każdego kupującego. Obsługa ogranicza się do naciskania jednego przycisku, dlatego nikomu nie sprawi problemu. Produkt wyłącza się automatyczne po pewnym czasie od ostatniego naciśnięcia przycisku, co umożliwia oszczędzanie baterii. Są one dołączone do zestawu. Wyniki podawane przez Kardio-Test KTA-168 są jak najbardziej dokładne i wiarygodne. Gwarancja obejmuje 2 lata użytkowania, zatem pod tym względem pozostałe ciśnieniomierze są zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Dodatkowo, ciśnieniomierz na nadgarstek Kardio-Test KTA-168 posiada zegar oraz datownik.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Kardio-Test KTA168

Ostatnim ciśnieniomierzem, który Państwu przedstawimy, będzie Rossmax V701. Firma ta jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych dystrybutorów sprzętu medycznego w Polsce. Jej produkty są znane i rozpowszechnione na całym świecie. Nie bez powodu, ponieważ cechuje je zazwyczaj solidne wykonanie i rozsądna cena. Firma stawia nacisk na estetyczny wygląd swoich produktów przy jednoczesnej wysokiej jakości. Ciśnieniomierz V701 tylko potwierdza słuszność tych opinii. Polecany jest osobom, które szukają czegoś sprawdzonego i niekoniecznie drogiego. Nie warto brać kota w worku, niektórzy także wolą zaufać opinii większego grona pacjentów, niż testować urządzenie samemu. Pomiar dokonywany jest automatycznie, a wynik należy do wiarygodnych. Odzwierciedla faktyczny stan zdrowia i można w razie czego się do niego odnieść. V701 posiada wbudowany kalendarz i zegarek, a także funkcję zapamiętywania po 60 pomiarów dla dwóch użytkowników. Dużym ułatwieniem jest wskaźnik wysokiego ciśnienia i arytmii. Sprawia to, że nie trzeba pamiętać norm, ponieważ urządzenie w razie potrzeby zasygnalizuje wszelkie nieprawidłowości. Gwarancja wynosi 5 lat, jest to długi okres czasu, w którym bardzo rzadko dochodzi do problemów technicznych. Ciśnieniomierz jest znany ze swojej bezawaryjności i sprawnego funkcjonowania. Utrudnieniem dla niektórych może być fakt, że jest zasilany aż przez 4 baterie, które są jednak dostępne w zestawie.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Rossmax V701

Istotne jest, aby jak najczęściej mierzyć ciśnienie i puls. Ta prosta i szybka czynność może pomóc we wczesnym wykryciu różnych chorób i dolegliwości ze strony układu krążenia, w tym serca. Można więc powiedzieć, że może uratować ludzkie życie. Wszystkie zaprezentowane przez nas ciśnieniomierze w zupełności wystarczą do tego, aby w domowych warunkach pilnować stanu zdrowia. Całkowicie spełniają swoje zadanie i choć każdy jest różny, to wszystkie należą do produktów najwyższej klasy. Łączy je funkcja zapamiętywania wyników choć ich ilość jest różna w każdym z urządzeń), wytrzymałość, długi okres gwarancji oraz kompletność zestawu. Wszystkie produkty przygotowywane są przez nas do transportu z dużą ostrożnością i dbałością, dotrą więc do Państwa w nienaruszonym stanie i szczelnym opakowaniu. Korzystanie z wszystkich tych ciśnieniomierzy jest proste nawet dla osób niezwiązanych z medycyną. Każdy człowiek ma inne potrzeby i wymagania, zatem wybór odpowiedniego ciśnieniomierza należy już do Państwa. Warto przed zakupem porównać ceny i parametry, a także dowiedzieć się, jakie dodatkowe funkcje posiada każdy produkt. Dopiero wówczas można będzie stwierdzić, czy dane urządzenie zadowoli kupującego na tyle, aby z radością korzystać z niego przez najbliższe lata.