Jaki dobry i szybki inhalator dla dziecka wybrać – kupić?


Niniejszy wpis dotyczył będzie inhalacji (nebulizacji). Wielu klientów boryka się z problemem: jaki inhalator (nebulizator) dla dziecka wybrać? Który będzie szybki, mocny, bezpieczny, solidny itp. Naszym dzisiejszym zadaniem nie będzie stworzenie rankingu inhalatorów, bowiem obecnie rynek medyczny oferuje w zasadzie nieskończoną ilość urządzeń do inhalacji. Celem tego krótkiego artykułu będzie dokładne opisanie jednego modelu, który naszym zdaniem znajduje się obecnie w ścisłej czołówce inhalatorów na świecie.

Inhalacja (nebulizacja) dzieci i doroslych, to bardzo częsty zabieg terapeutyczny

Obecnie istnieje mnóstwo producentów, dystrybutorów i importerów sprzętu medycznego, w tym także inhalatorów. Stworzenie chociażby listy tych urządzeń jest w związku z powyższym niemożliwe, a co za tym idzie, próba przeprowadzenia jakiegokolwiek rankingu oznaczała by siłą rzeczy ograniczenie się do określonej ilości urządzeń, a co za tym idzie nieuczciwe potraktowanie pozostałych. Nasz wpis z założenia dotyczył będzie jednego modelu, naszym zdaniem numeru jeden w ogólnodostępnej dystrybucji.

Nebulizator a inhalator – jaka jest różnica?
Wiele osób zastanawia się, na czym polega między określeniami: nebulizator i inhalator? Wspomniana wątpliwość nie jest niczym wyjątkowym, bowiem nawet osoby bezpośrednio związane z medycyną mają z tym problem. Dzieje się tak pewnie za sprawą niedoprecyzowanych znaczeń tych dwóch wyrazów. Naszym zdaniem sprawa wygląda następująco:
1. Inhalator – to urządzenie do wykonywania inhalacji, a co za tym idzie prowadzenia procesu terapeutycznego w oparciu o dostarczenie do dróg oddechowych mgiełki z substancją leczniczą. Opisany określany jest również procesem nebulizacji.
2. Nebulizator – tym terminem zwykło się określać jeden z głównych elementów inhalatora, czyli część mająca bezpośredni kontakt z pacjentem. Niezależnie od tego, czy nebulizatorem będzie maseczka do nebulizacji, czy też specjalny zestaw, z założenia ten element ma za zadanie rozpylić substancję leczniczą w końcowej części.
Należy jednak dodać, że zamienne używanie powyższych określeń, niekoniecznie jest błędne. Brak jest bowiem konsekwencji w nazewnictwie, zarówno w środowiskach medycznych, jak i wśród samych producentów, importerów oraz dystrybutorów.

Bardzo dobry i szybki inhalator dla dzieci i niemowląt Med2000 cx Aero Kid

Jaki inhalator wybrać dla: dziecka, niemowlaka, osoby dorosłej?
Istnieje kilka cech, które dobry inhalator powinien posiadać. Niezależnie od tego, czy terapii poddane będzie niemowlę, czy też osoba dorosła, warto zawsze zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech:
1. Wysoka jakość wykonania.
Produkt, który pragniemy użytkować dłużej niż kilka razy, powinien wyróżniać się pod względem solidności i wykorzystanych materiałów. Bardzo często zdarza się, że tanie inhalatory (nierzadko z niepewnego importu) zwyczajnie nie spełniają swojej roli – elementy plastikowe pękają, układ sprężania traci szczelność.
2. Mocna sprężarka (silnik tłokowy).
Mocny i trwały silnik (sprężarka) zapewniają przede wszystkim skuteczną terapię i skrócenie okresu jej prowadzenia. Im słabszy silnik, tym niższa moc inhalatora, a co za tym idzie słabszy poziom kompresji i wolniejsze tempo każdego zabiegu.
3. Długi okres faktycznej gwarancji.
Słowo „faktycznej” ma tu bardzo duże znaczenie. Nierzadko firmy deklarują gwarancję niezawodności swoich urządzeń, lecz ostatecznie nie wywiązują się z ze swoich deklaracji. Ważne, by nasz inhalator był dystrybuowany przez solidną firmę, będącą od wielu lat na rynku, a co za tym idzie dającą pewność wywiązania się z warunków zawartych w karcie gwarancyjnej. 4. Standardowe rozmiary złącz i końcówek.
To bardzo istotny warunek, który bywa często pomijany przez kupujących. Mowa w tym wypadku o wymiarach (np. średnicach, grubościach) konkretnych elementów w inhalatorze, do których dołączane są części wymienne, takie jak:
– maska do nebulizacji
– zestaw do nebulizacji
– dren do inhalatora (tlenowy)

Istnieją urządzenia, których niestandardowe wymiary połączeń i końcówek uniemożliwiają w dłuższej perspektywie korzystanie z inhalatora lub zmuszają użytkownika do kupowania jedynie oryginalnych części zamiennych danego producenta. Takie zachowanie ma na celu zarabianie na materiałach eksploatacyjnych.

Inhalator „Med2000 cx Aero Kid”
Powyższe cechy, to jedynie kilka najważniejszych warunków, jakie powinien spełnić dobry inhalator dla dziecka, niemowlaka oraz osoby dorosłej. Takim urządzeniem, jest naszym zdaniem inhalator dla dzieci Med2000 cx Aero Kid (wersja dla dzieci) oraz inhalator Med2000 CX (wersja dla osób dorosłych). Wspomniane urządzenia są jednymi z najszybszych na rynku, cechuje je najwyższa jakość wykonania – są produkowane w pełni we włoskiej fabryce, nie posiadają żadnego elementu niepewnego pochodzenia. Inhalator med 2000 cx (zarówno wersja AeroKid, jak i dla osób dorosłych) posiada trzyletnią gwarancję, a tempo inhalacji to aż 16l/min.

Zestaw Andy Flow (nebulizator)

Zestaw Andy Flow (nebulizator)
Ostatnim z opisywanych czynników, cechujących dobry inhalator dla dziecka, jest naszym zdaniem wspomniany w tytule niniejszego akapitu zestaw do nebulizacji (inhalacji) AndyFlow. Jest to komplet specjalnie opracowanych nakładek (masek oraz ustników), które robią furorę na całym świecie. Andy Flow jest dołączany do każdego inhalatora firmy Med2000 (w tym modelu CX i Aero Kid). Można śmiało stwierdzić, że nebulizator Andy Flow, to rewolucja w zakresie inhalacji pacjentów. Najkrócej rzecz ujmując, o jego fenomenie świadczą dwie najważniejsze cechy:
1. Możliwość określenia miejsca inhalacji.
Poprzez wybór odpowiedniej końcówki (A, B lub C), mamy możliwość zadecydowania o tym, gdzie dokładnie trafi podawany lek!
– końcówka A – umożliwia terapię górnych dróg oddechowych (gardła i krtani)
– końcówka B – umożliwia terapię środkowych dróg oddechowych (tchawicy i oskrzeli)
– końcówka C – umożliwia terapię dolnych dróg oddechowych (płuc)
2. Możliwość regulacji tempa inhalacji.
Zestaw Andy Flow umożliwia regulowanie (w sposób płynny) szybkości procesu nebulizacji, a co za tym idzie mamy pełną kontrolę nad przebiegiem i czasem przeprowadzanego zabiegu.

Podsumowanie
Inhalator Med 2000 cx Aero Kid oraz Med 2000 cx, to urządzenia, które wraz z zestawem Andy Flow umożliwiają prowadzenie skutecznej, szybkiej, wygodnej i precyzyjnej inhalacji. Wspomniany sprzęt może być stosowany przez każdego członka rodziny, zapewniając wieloletnie niezawodne funkcjonowanie i terapię na najwyższym poziomie. Naszym zdaniem, to doskonały wybór dla osób pragnących kupić szybki i dobry inhalator dla dziecka, niemowlaka lub osoby dorosłej.