Przyłbica zasłaniająca na twarz – co wiedzieć przed zakupem?


Przyłbica to asortyment ochronny na twarz najczęściej stosowany w stomatologii, laboratoriach i innych jednostkach medycznych. Ma za zadanie chronić twarz przed różnymi niebezpiecznymi czynnikami, w tym chorobotwórczymi jak i również ostrymi przedmiotami czy toksycznymi substancjami. Także zabezpieczają twarz przed przenoszeniem materiału zakaźnego z dłoni na okolice, nosa, ust czy oczu, które w konsekwencji mogą powodować różnego rodzaju zakażenia i choroby. Z takim zastosowaniem najczęściej kojarzymy tego typu osłonę twarzową. Jednak w okresie zagrożenia epidemiologicznego, którego materiał zakaźny przenosi się drogą kropelkową. Przyłbica może służyć jako dodatkowy element ochronny i stanowić ochronę przed czynnikiem zakaźnym. Dzisiaj zmagając się z koronawirusami przyłbica w wielu profesjach jest stosowana zamiennie lub wraz z maseczkami ochronnymi. W przyłbicach możemy zauważyć osoby w sklepach czy na mieście. W tej chwili nikogo nie dziwi osoba spotkana na ulicy w przyłbicy. Element odzieży ochronnej, który niegdyś był zarezerwowany dla konkretnych profesji stał się powszechnie stosowany przez zwykłych użytkowników.

Co niestety spowodowało zalanie rynku przyłbicami różnego rodzaju wykonanymi z tanich materiałów, które nie do końca spełniają swoją funkcję ochronną. Jak już pewnie wiele osób zauważyło, że cena przyłbic jest bardzo zróżnicowana. Od tańszych po droższe modele a ma to przede wszystkim związek z jakością. Bo wbrew pozorom wydawać by się mogło, że przyłbica jest prostym elementem odzieży ochronnej i tak na prawdę każda będzie dobra nawet ta najtańsza. A jednak nie, nasz sklep od niedawana ma na stanie asortyment medyczny w postaci przyłbic i już zdążyliśmy poznać Państwa opinie na ten temat co również spowodowało wycofaniem z sprzedaży jednego modelu przyłbic. Ponieważ były bardzo niewygodne i nie do końca spełniały swoją rolę. Dlatego wiemy jakiego asortymentu potrzebuje większość osób. Każdy z nas ma inne wymagania odnośnie przyłbic jedni wolą przyłbice całościowe zakładane na głowę, które osłaniają całą twarz. Są to przyłbice najczęściej stosowane w stomatologii, laboratoriach, w szpitalach i innych jednostkach medycznych, również dla użytkowników prywatnych. Z kolei półprzyłbice, które są zakładane na część nosową i usta częściej zakupują ekspedienci w sklepach, osoby pracujące w gastronomii czy innych zakładach pracy w tym biurach jak i również większość osób poruszających się po mieście.

Przyłbica Cover One dla dorosłych

Wyróżnić możemy przyłbice dla osób dorosłych jak i również dzieci. Ponieważ dzieci także muszą stosować się do wytycznych jeżeli chodzi o nakaz zasłaniania twarzy. I tutaj przede wszystkim przyłbica dziecięca powinna być wygodna i bezpieczna. Z tego względu, że dzieci są bardzo ruchliwe i np. w przypadku upadku taka przyłbica nie może stanowić zagrożenia dla zdrowia np. kiedy pęknie. Dzieci a szczególnie te najmłodsze wymagają zakupu przyłbic dobrej jakości, które nie będą spadać, osuwać się na twarzy. Muszą pozwolić dziecku na poruszanie się bez ograniczeń. Dlatego dla dzieci warto wybierać przyłbice dobrej jakości z bezpieczną tarczą ochronną.

Jak wybrać dobrą przyłbicę?

Jak już pisaliśmy dobrej jakości przyłbica powinna być wykonana z materiału wysokiej jakości i to dotyczy tarczy ochronnej jak i również paska oraz pozostałych elementów. Szybka w zależności od naszych indywidualnych preferencji może być pełna lub półpełna. Pełna zakładana na całą twarz stanowi ochronę oczu, nosa i ust, z kolei pół-przyłbica chroni nos i usta a oczy pozostają bez ochrony. To czy wybierzemy pełną czy półpełną przyłbicę zależy także od warunków w jakich pracujemy. Materiał z jakiego jest wykonana tarcza powinien być solidny i wytrzymały. A co najważniejsze musi mieć dobrą przejrzystość, aby umożliwić nam prawidłowe widzenie i nie powodować zmęczenia oczu. Bardzo istotny jest również pasek wokół obwodu głowy, najlepiej aby miał piankowe zabezpieczenie, dzięki temu nie wbija się nam w głowę i jest wygodny podczas noszenia. Podobnie w części nosowej w półbrzyłbicach pasek powinien być wygodny i miękki aby nie powodował otarć. Zapinanie przyłbic to również kwestia indywidualna niektóre przyłbice zapina są na pasku a niektóre są mocowane na gumce. Tutaj i jedno i drugie rozwiązanie jest wygodne. Warto również zwrócić uwagę na to czy w przyłbicach tarcza jest uchylna i w jaki sposób się podnosi. Najlepiej aby szybka frontowa podnosiła się lekko bez konieczności dotykania części frontowej ale też nie opadała samoistnie.

Solidna przyłbica dziecięca

Mycie i dezynfekcja przyłbic

Istotne jest również to czym taką przyłbicę możemy czyścić i dezynfekować. Najłatwiej jest wymyć przyłbice pod wodą z dodatkiem detergentu myjącego. Jednak warto zwrócić uwagę na to czym możemy taką przyłbicę zdezynfekować. Ponieważ preparaty do dezynfekcji są na bazie alkoholu jak i również bez. I tutaj ważne aby sprawdzić czy nasza przyłbica jest odporna na działanie alkoholu aby jej nie uszkodzić. Na rynku obecnie mamy szeroką gamę produktów do dezynfekcji w postaci płynnej, aerozoli czy chusteczek dezynfekujących. Niektóre model przyłbic wykazują również odporność na wysoką temperaturę i promieniowanie nadfioletowe.

Przyłbica jest elementem ochronnym stosowanym na twarz pojedynczo lub jako uzupełnienie dla maseczek jednorazowych. Aby była jak najbardziej skuteczna i spełniała swoją funkcję ochronną przed wirusami powinna być noszona wraz z maseczkami jednorazowymi. Posiadając przyłbicę warto również zakupić odpowiednie środki do dezynfekcji, które ułatwią nam czyszczenie tarczy i usuną z niej niebezpieczne czynniki chorobotwórcze.

Niedroga przyłbica z regulacją