Asortyment pomocny dla chorego: baseny, kaczki, bidety sanitarne.


Z roku na rok staramy wprowadzać nowości do sklepu ale również poszerzać tematy związane z asortymentem medycznym i zdrowiem. Słuchamy Państwa uważnie czytamy komentarze, wymieniamy informacje telefoniczne, mailowe również kontakt bezpośredni rozmawiając na różne tematy zdrowotne. Dlatego nasze wpisy tworzymy dla was oraz dla osób, którymi się opiekujecie na co dzień. Mamy nadzieję, że każdy nasz wpis pozwala zgłębić wiedzę dotyczącą poszczególnych produktów oraz różnych innych proponowanych przez nas rozwiązań.

Plastikowy basen sanitarny

Asortyment niezbędny w czynnościach fizjologicznych: baseny, kaczki, bidety, kosmetyki


Dzisiejszy wpis będzie dotyczył asortymentu niezbędnego w czynnościach fizjologicznych osób z ograniczeniami ruchowymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dla wielu temat bardzo wstydliwy. I też dlatego podejmujemy takie tematy nie unikamy ich i się nie boimy się mówić o czymś co może dotyczyć każdego człowieka. Ponieważ dla nas nie ma trudnych i wstydliwych tematów w końcu od lat prowadzimy branżę medyczną, która ma na celu poprzez zakup odpowiedniego asortymentu pomóc dbać o zdrowie. Kiedy jesteśmy zdrowi nie zastanawiamy się nad tym jak nasze życie zmieniłoby się w przypadku dotkliwej choroby, nagłego wypadku który uniemożliwi nam np. chodzenie. Tym samym niemożliwość załatwiania potrzeb fizjologicznych bez wyjścia do toalety. A jednak takie sytuacje się zdarzają i to nie tylko jak zazwyczaj myślimy osobom w podeszłym wieku, jak nasi dziadkowie babcie, czy rodzice. Takie sytuacje mogą dotyczyć kiedyś każdego z nas nie tylko na starość. Czasami wystarczy zwykły upadek, który może powodować poważne złamanie nogi, biodra czy inne urazy uniemożliwiające nam chodzenie. I okazuje się, że jesteśmy uzależnienie od kogoś, ponieważ nie możemy się samodzielnie poruszać. Jest to bez wątpienia trudny okres zwłaszcza dla osób, które dotychczas funkcjonowały samodzielnie a nagle wymagają pomocy i to w czynnościach fizjologiczny. Dlatego nasz specjalistyczny asortyment ma na celu pomóc w tym trudnym okresie nie tylko osobom w podeszłym wieku ale każdemu kto wymaga takiej pomocy.

Bidet do podmywania i toalety

Najczęściej z załatwieniem własnych potrzeb kojarzymy baseny i kaczki sanitarne, które służą głównie do zbiórki kału ale także moczu. Baseny są powszechnie stosowane na salach szpitalnych. Ale można również użytkować je w warunkach domowych. Większość basenów wykonana jest z specjalistycznego tworzywa, które ułatwia mycie po czynnościach fizjologicznych. Baseny są wyposażone w zamykaną pokrywkę, która chroni przed wylaniem nieczystości i nieprzyjemnym zapachem. Dodatkowo kształt basenu zapewnia wygodę choremu w czasie użytkowania. Jeżeli mowa o basenach sanitarnych to warto również wspomnieć o kaczkach i tutaj mamy podział na męskie i damskie. Czym się różni się kaczka damska od męskiej? Damska ma inną budowę dostosowaną do kobiecych części ciała, jej wlot jest znacznie szerszy niż męskiej, dzięki temu jest wygodna w użyciu. Z kolei kaczki męskie posiadają węższy wlot i zazwyczaj powinny mieć pokrywkę, która chroni przed wylaniem moczu. Oprócz kaczek i basenów warto wspomnieć o toaletach przenośnych dedykowanych do zastosowania w warunkach mieszkalnych. Toalety przenośne przeznaczone są dla osób chorych, które są w stanie wstać z łóżka i na nich usiąść.

Krzesło toaletowe tapicerowane również pod prysznic

Krzesło toaletowe można ustawić zaraz przy łóżku chorego, dzięki temu nie będzie on musiał pokonywać długiego dystansu do łazienki. Zazwyczaj tego rodzaju krzesła toaletowe są lekkie można je wygodnie przenosić i posiadają zdejmowany kuferek na nieczystości, który z łatwością można opróżnić i wymyć. Jeżeli chodzi o wybór toalet to tutaj jest bardzo duży są również modele toalet tapicerowanych. Głównie dedykowane dla pacjentów nieodpornych na ucisk z różnych przyczyn zdrowotnych. Oprócz tego asortymentu warto również wspomnieć o przenośnych bidetach służących do podmywaniach chorego po czynnościach fizjologicznych. Higiena w okresie niemożności chodzenia jest szczególnie istotna dla osoby leżącej. Dlatego każdy opiekun powinien zwrócić na to szczególną uwagę. Ze względu na komfort chorego ale także na zdrowie. W zanieczyszczonym środowisku szczególnie jeżeli chodzi o mocz i kał rozwija się wiele wirusów i bakterii, które mogą powodować szereg chorób. Dodatkowo przyczyniają się do zmian skórnych owrzodzeń czy odleżyn. Dlatego tutaj musi być zachowana higiena na wysokim poziomie. W czym również mogą pomóc różnego rodzaju pieluchy czy pieluchomajtki oraz asortyment pielęgnacyjny w postaci pianek myjących, żeli, posiadających delikatny skład pozwalający na pielęgnację i odżywienie skóry. Tutaj różnorodność kosmetyków jest bardzo duża zarówno w aptekach jak i sklepach medycznych. Przy wyborze tego rodzaju asortymentu zwróćmy uwagę na to aby były to sprawdzone dermokosmetyki jak np. wiodącej na rynku marki Seni, która od kilkudziesięciu lat zajmuje się produktami na inkontynencję kałową i moczową – nietrzymanie moczu. Takie produkty mają zazwyczaj opatentowany skład, który jest bezpieczny nawet dla alergików ale również posiadają właściwości odżywcze, regeneracyjne praz pielęgnacyjne zapobiegające tworzeniu się zmian skórnych. 

Męska kaczka na mocz z zatyczką

Wymieniliśmy jedne z najczęściej stosowanych produktów dla osób chorych przy potrzebach fizjologicznych. Oprócz kaczek, bidetów, basenów, kosmetyków czy pieluch. Istnieje także inny pomocniczy asortyment dla osób chorych, stosowany podczas kąpieli jak krzesełka do wanny pod prysznic. Ale też mogą to być nakładki podwyższające sedes. Oprócz tego dla osób, które mogą się poruszać ale wymagają asekuracji istnieją kule ortopedyczne, trójnogi, podpórki, chodziki czy balkoniki. Warto również wspomnieć o specjalistycznym asortymencie przeznaczonym do higieny jamy ustnej o którą należy szczególnie dbać zwłaszcza u osoby chorej. 

Pieluchomajtki Seni na inkontynencję moczową i kałową