Ranking termometrów elektronicznych z ciekawymi funkcjami 2021


Termometry zaawansowane technologicznie – czyli jakie? Termometr większość osób, zwłaszcza starsze pokolenie kojarzy z produktem szklanym i rtęciowym. Te modele były popularne kilkanaście lat temu jednak ze względu na niebezpieczną w nich rtęć zostały wycofane z użytkowania. Wiadomo, że wraz z postępem technologicznym wszystkie sprzęty elektroniczne i nie tylko są ulepszane. Dziś już mamy do wyboru bardziej zaawansowane telewizory, telefony sprzęty medyczne jak ciśnieniomierze, inhalatory ale również termometry. Dziś termometr przeznaczony do pomiaru temperatury pozwala także na pomiar otoczenia czy wody. Oczywiście mamy nadal w zastosowaniu tradycyjne szklane termometry czy termometry z elastyczną końcówką jak i również zwykłe termometry dotykowe. Niemniej jednak najbardziej zaawansowane modele to rodzaj termometrów bezdotykowych. Termometr bezkontaktowy nie wymaga kontaktu z poszczególnymi częściami ciała. Takim modelem możemy wykonać pomiar na czole a bardziej zaawansowane pozwalają na odczyt z oka/powieki, żyły szyjnej także z czoła. Za najbardziej wiarygodny w termometrach bezdotykowych uchodzi pomiar właśnie z czytywany z powieki. Bezdotykowe są również bezpieczniejsze, ponieważ ograniczające ryzyko przenoszenia materiału zakaźnego z jednej osoby na drugą.

Zaawansowanie technologiczne to również specjalistyczne systemy kalibracji otoczenia zapewniające precyzję pomiaru podobnie jak czujniki odległości. To modele termometrów pozwalające na wyświetlanie temperatury nie tylko na wyświetlaczu ale także na badanym obiekcie. To również odczyt szybkiego pomiaru temperatury oraz możliwość wykonywania badania jednego po drugim bez robienia przerwy. Niektóre termometry posiadają także specjalistyczne funkcje pozwalające na interpretację temperatury co do wieku badanego. Zaawansowanie technologiczne termometrów to również możliwość śledzenia pomiarów w aplikacji na smartphony czy tablety. Taką możliwość ma niewiele modeli. A więc zaawansowany termometr głównie różni się funkcjonalnością o zwykłego termometru. Zwykły termometr dotykowy np. szklany nie ma żadnego poziomu zaawansowania, możemy nim zmierzyć temperaturę w ustach, odbycie czy pod pachą. Podobnie jest z termometrami elektronicznymi z elastyczną końcówką, tutaj jedynie pomiar mamy wyświetlany na malutkim ekranie.

Nasz dzisiejszy ranking termometrów elektronicznych poświęciliśmy termometrom o zaawansowanym poziomie. Ponieważ od lat pracujemy w branży medycznej i co roku tworzymy specjalistyczne rankingi różnych medycznych sprzętów. Robimy to specjalnie dla Państwa odnosząc się do wielu zapytań dotyczących asortymentu medycznego. W czasie pandemii mieliśmy szczególnie bardzo dużo zapytań związanych właśnie z termometrami, ponieważ to one są jednym z ważniejszych sprzętów diagnostycznych jeżeli chodzi o koronawirusa. Bardzo wiele osób pytało o dobry termometr bezdotykowy, który pozwoli na wykonywanie dużej ilości pomiarów w ciągu dnia dla kilkudziesięciu czy nawet kilkuset osób na lotniskach. Dużo również mieliśmy zapytać o termometry, które bez większego przygotowania zmierzą temperaturę w zimnym lub ciepłym otoczeniu. Jakie termometry wybrać do szkoły, przedszkola, miejsc pracy, galerii handlowych. Z takim zapytaniami przychodziło do nas bardzo wiele osób jak i również dzwoniło. Dlatego ten ranking postanowiliśmy poświęcić termometrom bardziej zaawansowanym niż zwykłe urządzenia, które sprawdzą się w takich sytuacjach ale także będą odpowiednie do zastosowania w domu.

1 Miejsce – Visifocus Pro 06480
Pierwsze miejsce należy do urządzenia pomiarowego, które jest jednym z najbardziej zaawansowanych termometrów w Polsce ale również na świecie. Jest to elektroniczny termometr Visiofocus PRO, który głównie dedykowany jest do zastosowania profesjonalnego w medycynie. Ten model ma nawet tryby nazwane Nurs – dla pielęgniarki oraz Doc- doktor. Jednak idąc o krok dalej to bardzo dobry termometr dla służb ratowniczych pracujących w różnych warunkach w pomieszczeniach ale także na zewnątrz. Pomocny na pewno dla pogotowia górskiego czy wodnego ale także użytkowników prywatnych uprawiających zawodowo czy hobbystycznie sporty górskie, wodne. Ten model doskonale sprawdza się także w przypadku konieczności wykonywania pomiarów przy bardzo dużej ilości osób w miejscach publicznych o zróżnicowanej temperaturze. Jak galerie handlowe, supermarkety, lotniska, środki transportu publicznego itp. Tutaj zastosowano specjalistyczny system kalibracji otoczenia można wybrać ręczną – MQCS lub też automatyczną – AQCS. Urządzenie pracuje w bezpiecznym systemie LED. Wyposażony został w 3 funkcyjne przyciski np. buźka pozwala na pomiar temperatury ciała z czoła, powieki i żyły szyjnej. Przyciskając domek możemy zmierzyć temperaturę przedmiotów oraz cieczy – w trybie DOC. Przycisk mem pozwala na odczyt ostatnich pomiarów. Co ciekawe to producent określił bardzo długą żywotność urządzenia wynoszącą do 10 lat. Ten model to bez wątpienia jednej z najbardziej zaawansowanych termometrów dla profesjonalnego zastosowania sprawdzi się nie tylko w warunkach medycznych ale także dla użytkowników prywatnych. Tutaj wadą może być cena, która jest dużo wyższa niż przeciętnego termometru bezdotykowego granica waha się od 650 do 700 zł; Sporo jak na termometr elektroniczny dla większości osób. Jednak jak wspomnieliśmy jest to termometr o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego można powiedzieć do zadań specjalnych. Dlatego też cena jest bardzo wysoka.
Funkcje zaawansowane:pomiar na czole, powiece, żyle szyjnej + przedmioty, wodabezpieczny system LEDpomiar wyświetlany na ekranie i na badanym obiekciekalibracja ręczna i automatycznanie trzeba go wyłączać jest zawsze gotowy do pracymożliwość wyboru 3 różnych trybów pomiaru (oralny, odbytniczy i pachwinowyspecjalistyczne tryby pracy: NURS – pielęgniarka, DOC- lekarz, AIR -klimatyzacjatryby: ORAL- usta/RECTAL- odbyt,AXILLA -pacha,CORE- wewnętrznymożliwy pomiar ciała w hipotermii, inkubatorze
2 Miejsce – Microlife PT200
Na drugim miejscu umieściliśmy jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie termometrów jakim jest MICROLIFE PT 200 Monitor. To urządzenie z wyglądu nie przypomina tradycyjnego termometru jak pozostałe. Jednak jego poziom zaawansowania jest można powiedzieć największy ze wszystkich, ponieważ umożliwia śledzenie nam pomiarów w aplikacji na telefonie. Aplikacja jest darmowa można ja ściągnąć na smartfon. Aplikacja działa z urządzeniem, które przypomina niewielki monitor, co istotne jest kompatybilna z bluetooth łapie zasięg, aż do 10 metrów. Dzięki takiej odległości dziecko może spać w osobnym pomieszczeniu a rodzic ma stały dostęp do jego temperatury ciała. A temperaturę mierzy się pod pachą przylepiając na ciele specjalistyczne plastry, które są antyalergiczne i biokompatybilne. Jest to termometr można powiedzieć dotykowy, ponieważ pomiar wymaga bezpośredniego naklejenia na ciało plastrów. Plastry są wielorazowe i można je również poddać myciu. Taki model termometru to wygodna opcja badania pomiaru temperatury u dzieci, które bardzo często chorują. Również sprawdzi się u dzieci i osób dorosłych mających przewlekłe choroby wymagające stałego monitorowania temperatury ciała. W kwestii zaawansowania technologicznego wypada lepiej niż Visiofocus PRO, jednak tutaj nie ma takich możliwości pomiarowych jak on. Za pomocą Microlife PT200 zbadamy jedynie pomiar temperatury ciała już bez pomiaru otoczenia i przedmiotów dlatego głównie to zdecydowało o drugim miejscu.
Funkcje zaawansowane:termometr z monitorem i plastrami naklejanymi na ciałoplastry antyalergiczne i biokompatybilnez darmową aplikacją na telefon Microlife Thermo24pozwala na monitorowanie pomiarów przez 24 godziny na dobęaktualizacja pomiarów co 5 sekundmożliwość śledzenia pomiarów nieprzerwalnie do 72 godzin na smartphonie
3 Miejsce – Visifocus Pro 06400
Trzecie miejsce należy do bardzo dobrego termometru jakim jest Visiofocus 06400. To termometr, który podobnie jak Visiofocus Pro, określany jest jako długożywotny. Pozwala na precyzyjny pomiar na czole, powiece a także żyle szyjnej. Nie wymaga wyłączania, ponieważ jest zawsze gotowy do pracy. Oprócz szybkiego pomiaru ciała zmierzymy nim temperaturę otoczenia ale także ciecz. Wyposażony także w unikalny system LED-owy zapewniający wysoką precyzję. W urządzeniu również można wybrać kalibrację ręczną lub automatyczną. W tym modelu zastosowano kolorystykę poszczególnych trybów i przycisków. Np. naciskając Domek ekran podświetli się ma zielono i zbadamy nim temperaturę obiektów, cieczy. Przycisk Buźka podświetlenie na błękitny – pomiar temperatury ciała. Kolor pomarańczowy pojawia się przy naciśnięciu MEM – pamięć a niebieski kiedy włączymy ręczną kalibrację. W tym modelu istnieje także możliwość wyboru 3 różnych trybów oralny, raktalny i pachwinowy. Dodatkowo dla zwiększenia ochrony na projektorze zastosowano ochronny kapturek w zestawie także etui ochronne. Urządzenie doskonale sprawdzi się jako termometr dla dziecka, rodziny ale również do pomiaru dla większej ilości osób.
Zaawansowane funkcje:pomiar temperatury ciała na żyle szyjnej, powiece, czole + pomiar otoczenia i cieczyszybki pomiarpomiar wyświetlany na obiekcie i na ekraniekalibracja ręczna i automatycznabezpieczne promieniowanie LEDmożliwość wyboru 3 trybów pracy: oralny, odbytniczy, pachwinowypodświetlane tryby pracy
4 Miejsce – Braun BNT400
Na czwartym miejscu postanowiliśmy umieścić również bardzo zaawansowany termometr jakim jest Braun BNT400. To urządzenie posiadające zaawansowaną funkcję Age Precison, która pozwala nam na dopasowanie temperatury ciała do wieku badanego i określenie czy np. wystąpiła gorączka. Ponieważ u noworodków podwyższona temperatura ciała może być normą z kolei u większych dzieci będzie wskazywać na gorączkę. Dlatego tym urządzeniem dokonamy dokładnego dostosowanego do wieku pomiaru temperatury u noworodków, starszych dzieci oraz osób dorosłych. Termometr wyposażony jest w innowacyjny układ optyczny, który pozwala wychwycić 2 razy więcej ciepła emitowanego przez ciało człowieka niż zwykłe termometry, co wpływa na większą dokładność. W tym modelu mamy możliwość alarmu dźwiękowego ale również taką funkcję możemy wyłączyć aby nie obudzić dziecka. Pomiary wyświetlane są w skali kolorystycznej dla ułatwienia interpretacji wyników.
Funkcje zaawansowanepomiar na czole + pomiar powierzchni, pomieszczeniapomiar dotykowy i bezdotykowytechnologia Age Precision dostosowująca temperaturę do wieku dzieckainnowacyjnym układ optyczny wychwytujący 2 razy więcej ciepła emitowanego przez ciało człowieka niż tradycyjne termometry czołowewyświetlacz ze zmiennym kolorem podświetlenia ułatwiający interpretację wynikówpomiar w mniej niż 2 sekundycichy tryb pracy
5 Miejsce – Visiofocus Smart
Visiofocus Smart to również zaawansowany termometr elektroniczny bezdotykowy. Ten model jest bardzo chętnie wybierany dla małych dzieci również jako termometr rodzinny. Urządzenie posiada kalibrację względem otoczenia zapewniając bardzo precyzyjny pomiar. Mamy tutaj możliwość wyboru kalibracji automatycznej lub ręcznej. Posiada również dokładny sensor odległości co także ma wpływ na poprawność pomiaru. W tym modelu zastosowano innowacyjny projektor emitujący bezpieczne dla oczu pomarańczowe światło LED. Ten model jak poprzednie Visiofocusy nie wymaga wyłączania, dzięki czemu urządzenie jest zawsze gotowe do pracy. Dlatego też może być stosowany jako termometr do pomiaru dla większej ilości osób czy to w szpitalach czy zakładach pracy i innych miejscach, gdzie jest większe skupisko ludzi. Ponieważ można nim wykonać pomiar jeden po drugim bez konieczności robienia przerwy. Termometr został wyposażony w trzy funkcyjne przyciski.
Zaawansowane funkcje:pomiar na powiece, na czole i żyle szyjnejpomiar otoczenia oraz cieczybezpieczny projektor LEDkalibracja automatyczna i ręcznaszybki pomiar poniżej 1 sekundyurządzenia nie trzeba włączać jest cały czas gotowe do użytkumożna wykonywać jeden pomiar po drugimmożliwość zastosowania 3 trybów: oralny, odbytniczy, pachwinowy
6 Miejsce – Visiofocus Light
Szóste miejsce w rankingu należy do termometru, który także jest zaawansowany technologicznie pod wieloma względami. A jest to Visiofocus Light mniejszy i lżejszy niż poprzednik ale bardzo zbliżony jeżeli chodzi o parametry techniczne. Tutaj mamy także możliwość bardzo dokładnego pomiaru z powieki również z żyły szyjnej oraz czoła. Dodatkowo dokonamy pomiaru otoczenia oraz cieczy. Wyniki wyświetlimy na badanym obiekcie lub osobie ale także na ekranie. Bezpieczeństwo zapewnia zastosowanie specjalistycznego systemu LED. Ten jak pozostałe modele Visiofocusa nie wymaga włączania jest zawsze gotowy do pracy. Także nie musimy robić nim przerwy po dokonanym pomiarze możemy przystąpić do kolejnego. Ten niewielki termometr, który wybiera bardzo chętnie grono rodziców mających mniejsze i większe dzieci ale jest to również doskonały termometr dla całej rodziny. Może być stosowany do wykonywania pomiarów w żłobkach, przedszkolach, szkołach ale również innych miejscach gdzie pomiaru wymaga większa ilość osób. Producent zapewnia bardzo długą żywotność wynoszącą do 10 lat.
Zaawansowane funkcje:pomiar na powiece, żyle szyjnej, czolepomiar otoczenia, cieczybezpieczny system LEDkalibracja automatyczna i ręcznamożliwość 3 różnych trybów oralny, pachwinowy, odbytniczy

W naszym rankingu termometrów przedstawiliśmy Państwu kilka modeli urządzeń mających zaawansowane technologie. Jedne są mniej inne bardziej zaawansowane co też świadczy o ich pozycji na naszym podium. Niemniej jednak każdy z tych modeli to wysokiej klasy urządzenie, które zapewni nam bardzo precyzyjny pomiar. Poszczególne modele mają podobne a jednak zróżnicowane funkcje. Na przykład na pierwsze miejsce u nas zasłużył Visiofocus Pro, ponieważ uznaliśmy, że jest to termometr przeznaczony do zadań specjalnych, który pozwala na działanie w dużej wilgotności, czego np. nie mają inne modele. Jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym dla wielu jednostek ratunkowych. Pozwala także wykonywać pomiar jeden po drugim na dużej ilości osób. Jest też szybki tak więc używając go w warunkach pandemii w miejscach publicznych w ciągu dnia możemy skontrolować temperaturę nawet u kilkuset osób w szybkim czasie. To sprawiło, że urządzenie zyskało bardzo wysokie noty. Z kolei na drugim miejscu postawiliśmy na monitor temperatury Microlife. Jest to jeden z bardziej zaawansowanych termometrów, gdyż pomiar możemy śledzić na aplikacji w telefonie czy tablecie. Taki rodzaj termometru pozwoli nam na stałą kontrolę zwłaszcza dzieci, które często chorują. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy co chwilę chodzić i mierzyć temperatury u dziecka, ponieważ pomiar aktualizuje się co 5 sekund i wyświetla się na naszym telefonie. Dodatkowo zapewnia nieinwazyjną możliwość kontroli pomiaru nocą. Trzecie miejsce zajmuje Visiofocus 06400 termometr, który jest bardzo podobny pod wieloma względami do wersji profesjonalnej Pro. Pozwala także na pomiar temperatury ciała z powieki, żyły szyjnej, otoczenia czy cieczy. Również tutaj mamy unikalny system pomiaru kalibrację ręczą i automatyczną. Termometr jest także gotowy do użytku bez włączania pomiar można dokonać jeden po drugim. Wiadomo nie ma wszystkich specjalistycznych funkcji jak Pro ale jest bardzo zaawansowany technologicznie doskonały jako termometr rodzinny ale także do użytku medycznego.

Na czwartym miejscu postawiliśmy również wysokiej klasy termometr jakim jest Braun BNT 400. To termometr, który jako jeden z nielicznych posiada funkcję Age Precision pozwalającą na dostosowanie pomiaru do wieku dziecka eliminując tym samym wątpliwości wielu użytkowników. Jest to termometr znacznie różniący się kształtem od pozostałych, zapewnia wygodne trzymanie w dłoni. Dodatkowo posiada duży i czytelny wyświetlacz. Bardzo dobrze sprawdza się jako termometr rodzinny. Na piątym miejscu mamy Visiofocus Smart, który na rynku jest najczęściej wybieranym termometrem dziecięcym. Jest to bardzo precyzyjne urządzenie, które pozwala na pomiar na oku, żyle szyjnej i czole, także zmierzymy nim otoczenie i ciecz. Dlatego pomocny w przypadku posiadania malutkich dzieci, którym możemy zmierzyć temperaturę wody do kąpieli ale też temperaturę pokarmu np. mleka. Na szóstym miejscu mamy także zaawansowany termometr jakim jest Visiofocus Light to niewielki model posiadający bardzo podobne cechy do Visiofocusa Smarta jest jednak mniejszy. I jak wiadomo Smart ma lepsze i trwalsze komponenty. Jednak to także doskonały termometr dla dzieci oraz osób dorosłych. Nasz ranking miał na celu ukazanie poszczególnych modeli i poziomu ich zaawansowania. Przy wyborze termometru kierujmy się najczęściej tym dla kogo ma zostać przeznaczone urządzenie i jak często wymagamy wykonywania pomiaru oraz w jakich warunkach.