Pasy na brzuch – rodzaje, zastosowanie i opinie.


Większość z nas chciałaby mieć na pewno ładnie wymodelowany, wyrzeźbiony a przede wszystkim płaski brzuch. Jednak jak się okazuje nie jest to takie proste gdyż brzuch to jedna z bardziej problematycznych części ciała i to nie tylko u kobiet ale również mężczyzn. Bardzo wiele osób tyje właśnie w tej części ciała przybierając na wadze. Wystający brzuch z nadmiernymi kilogramami to już nie tyko defekt estetyczny bo z tym wiele osób jest w stanie się pogodzić. Jednak widoczna już otyłość brzuszna to problem przede wszystkim zdrowotny, który przyczynia się do nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób serca itp. A zazwyczaj taki rodzaj otyłości pojawia się bardzo szybko zaczyna się zwykle niewinnie od pojawienia się kilku większych fałdek na brzuchu. Dlatego bardzo istotna jest kontrola obwodu pasa poprzez odpowiednią dietę czy ćwiczenia. Niekiedy zdarza się, że nawet po utracie kilogramów brzuch nie wygląda tak jak byśmy tego chcieli. Bowiem bardzo często zastosowanie samej diety nie wystarczy aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, tutaj należy zastosować również odpowiednie ćwiczenia a także bardzo często pomocne okazuje się użytkowanie pasów na brzuch.

Czym są pasy na brzuch?

Pasy na brzuch możemy podzielić na kilka kategorii a mianowicie pasy odchudzające, pasy po porodzie, pasy dla kobiet w ciąży- podtrzymujące, jak i również pasy przepuklinowe dla mężczyzn. Postaramy się pokrótce opisać działanie poszczególnych pasów.

Pas wyszczuplający

Pasy na odchudzanie

Pasy odchudzające są to pasy, które najczęściej stosują kobiety w celu jak sama nazwa wskazuje odchudzania. Taki rodzaj pasa ma za zdanie pozwolić nam pozbyć się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Jednak wiele osób błędnie zakłada, że wystarczy noszenie takiego pasa a nasze kilogramy samoistnie znikną. Niestety cudów nie ma, pasy działają i przyspieszają proces chudnięcia jednak z odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Uzyskamy doskonały efekt i wymodelujemy swój brzuch. Warto jeszcze pamiętać, że każdy pas jest inny. I przed zakupem upewnić się czy jest to pełnowartościowy produkt czy np. chińska podróbka. Warto wybierać pasy wykonane w technologii Neoprene. Która posiada specjalistyczny materiał stymulujący wzrost temperatury ciała pozwalając przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej w czasie wykonywanych ćwiczeń jak np. pas wyszczuplający SP-1815D lub pasy z innych dobrze przylegających do ciała materiałów.  

Pas dla kobiet po porodzie naturalnym i cesarkim cięciu

Pasy poporodowe

Pasy poporodowe to pasy dedykowane dla kobiet, które urodziły dziecko, dzieci. Jak wiadomo w czasie ciąży w kobiecym organizmie dochodzi do wielu zmian hormonalnych zmienia się również ciało. W raz z każdym tygodniem pojawia się większy brzuch a to z kolei przyczynia się do rozciągania powłok brzusznych. W ostatnich miesiącach przed porodem brzuch ciężarnej jest największy a powłoki rozciągnięte do maksimum. Ciąża to stan błogosławiony i piękny jednak każda kobieta zdaje sobie sprawę, że jej ciało przez jakiś czas nie powróci do wyglądu z przed 9 miesięcy. Co jednak nie jest niemożliwe i do uzyskania, dziś coraz więcej aktywnych kobiet wraca do formy i jeszcze lepszej sylwetki niż sprzed okresu ciąży. Jednak to wszystko w połączeniu z odpowiednią dietą, ćwiczeniami oraz wspomaganiem np. noszeniem pasów po porodzie. Warto już przed planowaniem maleństwa zadbać o swoją sylwetkę poprzez ćwiczenia szczególnie wzmacniające brzuch, pozwoli to nam po ciąży szybciej wrócić do formy.

Takich ćwiczeń jest cała masa, szczególnie pomocne są te z piłkami oraz taśmami oporowymi. Po ciąży należy odpocząć przynajmniej przez czas połogu pozwolić organizmowi się zregenerować i w miarę upływu czasu wdrażać odpowiednie ćwiczenia. Noszenie pasów poporodowych można już po ok. 2 tygodniach od porodu naturalnego w przypadku cesarskiego cięcia okres może być wydłużony i zalecony przez lekarza. Pas poporodowy pozwala na utrzymanie odpowiedniej pozycji mięśni brzucha oraz minimalizuje ból w dolnym odcinku. Taki rodzaj pasa powinien być odpowiednio dostosowany do naszego brzucha aby podtrzymywał rozciągnięte powłoki ale nie krępował przy tym ruchów. Najlepiej zmierzyć swój obwód brzucha i w ten sposób dopasujemy odpowiedni rozmiar. Warto również zwrócić uwagę przed zakupem z czego wykonany jest pas. Najlepiej sprawdzają się pasy z elastycznej przewiewnej dzianiny. Dobrym wyborem i chętniej wybieranym przez kobiety jako pasy poporodowe są pasy Altea oraz pasy firmy Armedical. Uznawane są za jedne z lepszych i skuteczniejszych. 

Pas Altea dla osób po przebytych urazach, operacjach 

Pas na brzuch po urazach, operacjach w obrębie jamy brzusznej

Pas na brzuch to nie tylko rodzaj pasa wyszczuplającego, po porodzie ale także pas dla osób, które przebyły operacje, zabiegi w okolicy brzucha. Polecany również przy zmianach zwyrodnieniowych i reumatycznych. Dodatkowo noszenie pasa wzmacnia mięśnie brzucha oraz zapobiega trzewi jamy brzusznej. Oprócz tego taki rodzaj pasa sprawdzi się również dla kobiet po przebytym porodzie oraz dla tych które straciły bardzo dużo tkanki tłuszczowej w procesie odchudzania. Przy wyborze takiego pasa również zwróćmy uwagę na jego materiał także powinien być elastyczny i przylegać do ciała.

Pas na przepukliny, również przeciwdziała ich powstawaniu

Pas na brzuch przepuklinowy i pas lędźwiowy

To pasy które mają na celu przeciwdziałać powstawaniu przepukliny. Dedykowane są dla osób, które ciężko pracują dźwigając duże ciężary. Takie osoby powinny działać prewencyjnie nosząc pasy przepuklinowe. Również ten rodzaj pasa polecany jest dla osób, które przebyły urazy, mających zabiegi i operacje w części brzusznej. Ma na celu przeciwdziałać przepuklinom oraz podtrzymywać już istniejące przepukliny. Jednym z lepszych pasów przepuklinowych jest pas SP-228 Armedical, który zyskuje bardzo dobre opinie wśród użytkowników i jest skuteczny przy przepuklinach. Obok pasów przepuklinowych można również wymienić pasy lędźwiowe, które mają na celu chronić nasz kręgosłup również przeciwdziałać przepuklinom kręgosłupa. Polecane dla osób, które na co dzień muszą dźwigać ciężary. Bardzo dobrym wyborem i cenionym przez wielu mężczyzn ale również kobiety jest pas lędźwiowy marki ARmedical w modelu SP-722 W. Uznawany za jeden z lepszych i skuteczniejszych pasów lędźwiowych eliminujących dolegliwości bólowe. 

Pas lędźwiowy dla mężczyzn i kobiet

Obok wyżej wymienionych pasów warto również wspomnieć o pasach żebrowych czyli pasach do zakładania na żebra. Są to pasy zazwyczaj w wersji damskiej lub męskiej ale zdarza się także jeden rozmiar tzw. unisex dla obu płci. Ten rodzaj pasa jest przeznaczony dla osób, które mają urazy żeber pęknięcia  czy stłuczenia. Również sprawdza się do zastosowania na klatkę piersiową. Taki rodzaj pasa ogranicza rozprężanie się żeber, redukując ból, przy stanach zapalnych oraz podczas wykonywanych wdechów. Przy wyborze tego rodzaju pasa także zwróćmy uwagę na rodzaj materiału oraz czy posiada specjalistyczne formuły lecznicze. Jak np. pas SP-7610 żebrowy wykonany w technologii Multiceramic pozwalającej na szybszy efekt leczniczy oraz formule Infrared Rays zapewniającej jeszcze większą wygodę w czasie noszenia odprowadzając wilgoć na zewnątrz. To również jeden z lepszych pasów jakie obecnie możemy dostać na rynku przede wszystkim ceniony za jakość wykonania, wygodę oraz bardzo dużą skuteczność. 

Podsumowując nasz dzisiejszy wpis pasy na brzuch to pasy nie tylko przeznaczone do odchudzania ale również pasy po przebytych urazach, operacjach, pasy na przepuklinę, pasy lędźwiowe czy pasy poporodowe. Tak więc jak widać mamy szeroką bazę pasów do zastosowania na brzuch. Pamiętajmy tylko aby wybierać dobrej jakości sprawdzone pasy znanych na rynku producentów. Aby nie kierować się tylko i wyłącznie niską ceną, ponieważ zazwyczaj takie pasy to chińskie podróbki, które nie posiadają żadnych właściwości. 

Pas żebrowy męski