Wczytuję dane...

Siatki Codofix i Codotex

Przy opatrywaniu ran istotne jest, by opatrunek był prawidłowo założony, nie uciskał rany, nie zsuwał się i nie zwijał. Opatrunek musi być dobrze zabezpieczony, aby nie podrażniał rany i chronił ją przed czynnikami zewnętrznymi. Elastyczne siatki opatrunkowe Codofix i Codotex umożliwiają wygodne mocowanie i podtrzymanie środków opatrunkowych wszelkiego rodzaju.

Siatki opatrunkowe (rękawy) umożliwiają pacjentowi swobodę ruchów, ponieważ są bardzo cienkie i nie uciskają. Zaletą siatek jest przewiewność, dzięki czemu rana może szybciej się goić i zmniejsza się ryzyko wystąpienia odparzeń. Siatki stanowią alternatywę dla tradycyjnego bandaża. Są łatwe w użyciu i bardzo wygodne nie tylko dla pacjenta ale także dla opiekuna osoby chorej, ponieważ pozwalają na dokładne umocowanie opatrunku w trudno dostępnych miejscach. Doskonale nadają się do opatrywania ran dziecięcych, do podtrzymywania opatrunku na ranach pooparzeniowych a także przy różnego rodzaju zwichnięciach.

Siatki Codofix i Codotex sprawdzą się do zabezpieczania ran i zmian opatrunków w warunkach domowych, w życiu codziennym a także w placówkach medycznych. Siatki opatrunkowe dostępne są w różnych rozmiarach, o różnym stopniu rozciągliwości, a także w ekonomicznej formie 10 metrowego rękawa nawiniętego na szpulę, gdzie wystarczy uciąć potrzebną długość siatki opatrunkowej. Szeroki wybór rozmiarów pozwala na opatrywanie wszystkich części ciała: palec, dłoń, stopa, podudzie, kolano, łokieć, udo, głowa, biodro, brzuch, klatka piersiowa. Przy doborze rozmiaru należy kierować się częścią ciała, która będzie opatrywana oraz ogólną sylwetką pacjenta. Siatka powinna być odpowiednio dopasowana i nie może zbyt mocno uciskać rany (np. siatka na rozbitą głowę u piłkarza lub innego sportowca).

Do zamocowania siatki potrzeba znacznie mniej czasu, niż do zabezpieczenia opatrunku tradycyjnym bandażem. Do tego zmiana opatrunku staje się bezbolesna. Łatwość użycia, wszechstronność oraz krótki czas mocowania siatki sprawiają, że produkty te są bardzo funkcjonalne i użyteczne, przez co zyskują coraz więcej zwolenników.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów