Wczytuję dane...

Opatrunki specjalistycze (hydrożelowe, wojskowe)

W poniższej kategorii znajdują się specjalistyczne opatrunki, przygotowane z myślą o trudno gojących się ranach różnego pochodzenia a także kompresy zimno-ciepłe doskonałe do terapii zimnem bądź ciepłem, w zależności od potrzeby i rodzaju kontuzji.

Dla trudnych ran, przewlekłych, będących wynikiem chorób, odleżyn, oparzeń czy owrzodzeń proponujemy innowacyjne środki hydrożelowe. Środki opatrunkowe Aqua Gel to opatrunki, które dzięki zapewnieniu ranie wilgotnego środowiska łagodzą ból i przyspieszają gojenie. Taki rodzaj opatrunku zmniejsza także ryzyko wystąpienia blizn i pęcherzy pooparzeniowych oraz hamuje rozwój infekcji. Opatrunki hydrożelowe nie przyklejają się do rany, więc zmiana opatrunku jest mniej bolesna. Są przezroczyste, pozwalają na kontrolę stanu rany, zapewniają dostęp tlenu do rany.

W ofercie mamy profesjonalne opatrunki wojskowe stworzone do opatrywania rozległych ran np. postrzałowych. Opatrunki są jałowe, gotowe do użycia, wodoszczelne a także odporne na pyły i kurz.

W tej kategorii znajdą Państwo także kompresy (okłady) zimno-ciepłe. Są to uniwersalne okłady, które można stosować w zależności od potrzeby do terapii zimnem lub ciepłem. Okłady są wielokrotnego użytku, dostępne w różnych rozmiarach, bardzo wydajne, wypełnione elastycznym, nietoksycznym żelem. Po ogrzaniu doskonale sprawdzą się jako ciepłe okłady rozluźniające mięśnie, podnoszące temperaturę tkanek i pobudzające krążenie. Skutecznie łagodzą bóle reumatyczne czy bolesne skurcze mięśni. Po schłodzeniu można je stosować do terapii zimnem. Lód obkurcza naczynia krwionośne, przez co kompresy działają kojąco na różnego rodzaju bóle, nadwyrężenia, kontuzje i obrzęki.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów