Wczytuję dane...

Skalpele, ostrza chirurgiczne

Poniższa kategoria zawiera podstawowe narzędzie chirurgiczne, jakimi są skalpele, czyli niewielkie, bardzo ostre nożyki, służące do cięcia miękkich tkanek. Skalpel jest niezastąpionym narzędziem pracy chirurga, wykorzystywanym do zabiegów ogólnych lub bardziej specjalistycznych, do przecinania szwów, do głębokich i płytkich nacięć itp. Ze względu na możliwość dokonywania precyzyjnych cięć bywa także wykorzystywany w modelarstwie, czy różnych sztukach rzemieślniczych.

Produkty, które oferujemy są artykułami najwyższej jakości, o wytrzymałej konstrukcji. Oferujemy sterylne ostrza wykonane z odpornej stali węglowej (niestopowej), trzonki (rączki do skalpeli) wykonane z nierdzewnej stali chirurgicznej, wygodne i antypoślizgowe, oraz skalpele jednorazowe z plastikową, ergonomiczną rękojeścią.

Ostrza i trzonki dostępne są w różnych rozmiarach. Ostrza dodatkowo zróżnicowane są pod względem kształtów (krawędzie proste, zakrzywione, wygięte, zaokrąglone, trójkątne, spiczaste, krótkie i długie itd.). Kształt ostrza dobiera się w zależności od celu i rodzaju zabiegów i nacięć chirurgicznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów