Wczytuję dane...

Otoskopy

Otoskopy to urządzenia medyczne służące do wziernikowania ucha. Przyrząd wsuwa się do zewnętrznego przewodu słuchowego ucha co pozwala na dokładniejszą ocenę stanu przewodu słuchowego, błony bębenkowej i ucha środkowego. Wysokiej jakości szkła optyczne wykorzystane w obiektywach umożliwiają aż 3 krotne powiększenie obrazu, co pozwala na bardziej precyzyjną i kompleksową diagnozę otolaryngologiczną. Odpowiednie oświetlenie także przyczynia się do skuteczności badania. Istotne jest, by emitowane światło nie zafałszowywało rzeczywistych kolorów. Światło zbliżone do naturalnego światła dziennego daje najlepszą jakość obrazu.

Otoskopy mają prostą budowę. Składają się z soczewki, źródła światła, wymiennego wziernika (cylindrycznej końcówki w różnych rozmiarach) oraz uchwytu z akumulatorem/baterią. Wykorzystywane są najczęściej w laryngologii, ale także przez służby ratunkowe, w pediatrii i przez lekarzy rodzinnych. Otoskopy są bardzo łatwe w obsłudze, kompaktowe i praktyczne (bezprzewodowe). Modele wyposażone w bezpośrednie oświetlenie, nie wymagające dodatkowego oświetlenia czołowego znacznie ułatwiają przebieg badania.

Dobrej jakości otoskop ułatwia rozpoznawanie chorób ucha. Najczęściej wykorzystywany jest do rozpoznawania ostrego zapalenia ucha środkowego (OZUŚ) oraz powikłań z nim związanych, które należą do najczęstszych infekcji występujących zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów