Wczytuję dane...

Tejpy - taśmy do kinesiotapingu

Taśmy do kinesiotapingu zostały opracowane z myślą o naturalnych procesach leczenia organizmu w połączeniu z medycyną klasyczną. Taśmy wyzwalają wyłącznie mechaniczne bodźce, różne w zależności od sposobu i miejsca zaaplikowania. Zakłada się je na zasadzie rozciągnięcia lub ściągnięcia – by wzmocnić bądź odciążyć dany mięsień. Mogą być stosowane jako taśmy stabilizujące, korygujące, wspomagają terapię powięzi, limfatyczną a także są pomocne w problemach mięśniowych (np. naderwanie mięśnia). Dzięki swojej prostocie i nieinwazyjnej metodzie stosowania tejpy zyskały popularność wśród sportowców wyczynowych oraz amatorskich a także są coraz częściej polecane przez fizykoterapeutów.

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne polega na przyklejaniu na konkretne partie ciała taśm (plastrów) o specjalnie przygotowanej strukturze. W ten sposób reguluje się napięcie mięśniowe, usprawnia się praca układu limfatycznego poprzez redukcję krwiaków, zastoin i stanów zapalnych. Plastry oddziałują na receptory bólu, co pozwala na złagodzenie bądź całkowite zredukowanie bólu. Tejpy stanowią ochronę przed pogłębianiem się urazu. Stosuje się je także zapobiegawczo, by uniknąć kolejnych obrażeń w osłabionych partiach ciała.

Metoda plastrowania, kojarzona głównie ze sportowcami jest obecnie coraz bardziej powszechna. Tejpy znajdują zastosowanie nie tylko w fizykoterapii ściśle sportowej ale także wspomagają leczenie różnych dysfunkcji i kontuzji stawów oraz mięśni, uśmierzają i redukują ból różnego pochodzenia, zmniejszają obrzęki, stosuje się je w leczeniu ortopedycznym, pediatrycznym, neurologicznym, ginekologicznym czy onkologicznym. Stosowanie taśm zaleca się także w okresie rehabilitacji po różnego rodzaju operacjach.

Oryginalne taśmy kinestetyczne produkowane są w 4 kolorach: różowym, niebieskim, czarnym i beżowym (cielistym). W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie oryginalne produkty najwyższej jakości. Materiał, z którego wykonane są plastry jest wodoodporny, nieuczulający i jednocześnie oddychający. Warstwa klejąca jest bezpieczna dla skóry i nie wywołuje podrażnień.

<p style="text-align: justify; text-indent: 40px; font-size: medium; color: #000;">Taśmy do kinesiotapingu zostały opracowane z myślą o naturalnych procesach leczenia organizmu w połączeniu z medycyną klasyczną. Taśmy wyzwalają wyłącznie mechaniczne bodźce, różne w zależności od sposobu i miejsca zaaplikowania. Zakłada się je na zasadzie rozciągnięcia lub ściągnięcia – by wzmocnić bądź odciążyć dany mięsień. Mogą być stosowane jako taśmy stabilizujące, korygujące, wspomagają terapię powięzi, limfatyczną a także są pomocne w problemach mięśniowych (np. naderwanie mięśnia). Dzięki swojej prostocie i nieinwazyjnej metodzie stosowania tejpy zyskały popularność wśród sportowców wyczynowych oraz amatorskich a także są coraz częściej polecane przez fizykoterapeutów.

<p style="text-align: justify; text-indent: 40px; font-size: medium; color: #000;">Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne polega na przyklejaniu na konkretne partie ciała taśm (plastrów) o specjalnie przygotowanej strukturze. W ten sposób reguluje się napięcie mięśniowe, usprawnia się praca układu limfatycznego poprzez redukcję krwiaków, zastoin i stanów zapalnych. Plastry oddziałują na receptory bólu, co pozwala na złagodzenie bądź całkowite zredukowanie bólu. Tejpy stanowią ochronę przed pogłębianiem się urazu. Stosuje się je także zapobiegawczo, by uniknąć kolejnych obrażeń w osłabionych partiach ciała.

<p style="text-align: justify; text-indent: 40px; font-size: medium; color: #000;">Metoda plastrowania, kojarzona głównie ze sportowcami jest obecnie coraz bardziej powszechna. Tejpy znajdują zastosowanie nie tylko w fizykoterapii ściśle sportowej ale także wspomagają leczenie różnych dysfunkcji i kontuzji stawów oraz mięśni, uśmierzają i redukują ból różnego pochodzenia, zmniejszają obrzęki, stosuje się je w leczeniu ortopedycznym, pediatrycznym, neurologicznym, ginekologicznym czy onkologicznym. Stosowanie taśm zaleca się także w okresie rehabilitacji po różnego rodzaju operacjach.

<p style="text-align: justify; text-indent: 40px; font-size: medium; color: #000;">Oryginalne taśmy kinestetyczne produkowane są w 4 kolorach: różowym, niebieskim, czarnym i beżowym (cielistym). W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie oryginalne produkty najwyższej jakości. Materiał, z którego wykonane są plastry jest wodoodporny, nieuczulający i jednocześnie oddychający. Warstwa klejąca jest bezpieczna dla skóry i nie wywołuje podrażnień.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów