Wczytuję dane...

Taśmy i masy do ćwiczeń

Taśmy do ćwiczeń, tzw. gumy, służą do ćwiczeń i do rehabilitacji. Doskonale sprawdzają się także na zajęciach typu fitness czy pilates. Są bardzo rozciągliwe, przygotowane z myślą o terapii osłabionych mięśni. Wykonywanie ćwiczeń z użyciem taśm zaleca się po operacjach, po różnego rodzaju urazach stawowych, w przeciążeniach tkanek miękkich lub po długich unieruchomieniach. Są także wykorzystywane do korekcji wad postawy np. skoliozy. Taśmy poleca się także osobom narażonym na bóle pleców związane z długotrwałą pozycją siedzącą, np. praca przy komputerze. Wzmacniają różne partie ciała, nadają się do pracy nad mięśniami korpusu, rąk, nóg, pośladków, brzucha i innych. Ćwiczenia z użyciem taśm wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję i wpływają pozytywnie na koordynację ruchową.

Taśmy do ćwiczeń są proste w obsłudze, przenośne, umożliwiające podjęcie ćwiczeń w jakimkolwiek miejscu. Służą do wykonywania szeregu ćwiczeń oporowych. Umożliwiają pracę nad siłą koncentryczną i ekscentryczną mięśni, poprawiają zakres ruchów (rozciąganie) i koordynację. Poprawiają wydajność mięśni i współpracę grup mięśniowych. Pozwalają wykonywać trening wytrzymałościowy oraz reedukacyjny mięśni.

W ofercie przedstawiamy taśmy do ćwiczeń Oppo Band o różnym stopniu oporności. Różne kolory taśm odpowiadają różnym stopniom oporu (czerwona to opór nieduży, zielona zapewnia opór średni, zaś niebieska taśma daje mocny opór podczas rozciągania). Duży opór sprawdzi się w przypadku osób nastawionych na trening siłowy i wytrzymałościowy, mniejszy opór będzie skuteczny w rehabilitacji, pomoże powrócić do sprawności po przebytym urazie czy zabiegu, podczas zabiegów rehabilitacyjnych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów