Wczytuję dane...

Sprzęt rehabilitacyjny

Jednym z bardziej istotnych etapów udanego powrotu do zdrowia jest rehabilitacja. Ten często żmudny i bardzo wymagający dla pacjentów proces, wbrew powszechnym praktykom, nie może zostać zaniedbany.

Obecnie w skutecznej rehabilitacji bardzo pomocne okazują się różnego rodzaju rotory rehabilitacyjne. Rotory są to proste urządzenia działające na zasadzie pracy wirnika, czyli wirujące wokół własnej osi. Najczęściej używa się ich w rehabilitacji kończyn górnych i dolnych, na przykład po zabiegach ortopedycznych. Bywają również używane w rehabilitowaniu po chorobach reumatoidalnych.

Równie istotnym w rehabilitacji produktem jest wyciąg rehabilitacyjny, zwany również Pętlą Glissona. Urządzenie to ma długą historię zastosowania i jest bardzo skuteczne w rehabilitacji. Jego głównym zadaniem jest skuteczne odciążenie stawowych części, które umiejscowione są w kręgosłupie szyjnym. Stosowanie wyciągu szczególnie zaleca się osobom prowadzącym siedzący tryb życia, które cierpią na różnego rodzaje bóle głowy, w tym bóle migrenowe, drętwienie rąk i dłoni, sztywność kręgosłupa oraz inne objawy i dolegliwości w obrębie głowy i górne części kręgosłupa.

Zarówno nowoczesne rotory jak i wyciągi rehabilitacyjne produkowane są z najwyższej jakości materiałów i projektowane są z uwzględnieniem wszelkich wymagań pacjentów. Ich stosowanie może odbywać się zarówno w warunkach szpitalnych jak i domowych. Bezpieczeństwo i funkcjonalność pozwala mocować je na przykład do łóżek, krzeseł czy drabinek. Poniżej proponujemy produkty rehabilitacyjne z naszej oferty: rotory ortopedyczne (do ćwiczenia kończyn dolnych i górnych) oraz wyciąg rehabilitacyjny „Pętlę Glissona”.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów