Wczytuję dane...

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE, OBUWIE

Wkładki ortopedyczne, obuwie” to dział poświęcony naszym stopom, które codziennie dźwigają duży ciężar i narażone są na różnego rodzaju zmiany chorobowe i deformacje. Zmiany, które najczęściej dotykają stopy to płaskostopie podłużne, poprzeczne, koślawości stóp oraz różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z nieprawidłową amortyzacją stopy. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa asortyment medyczny, który ma działanie profilaktyczne jak i również korygujące powstałych już urazów i deformacji stóp. Niektóre z schorzeń stóp w początkowej fazie nie dają wyraźnych objawów dopiero z czasem mogą stać się przyczyną bolesności stóp, kolan a nawet bioder.

Dlatego w przypadku zauważenia nieprawidłowości związanych z chodzeniem czy przy nieodpowiedniej deformacji obuwia. Powinno zwrócić się szczególną uwagę na stopy i udać w tym celu do specjalisty aby dokładnie zdiagnozować problem. Im wcześniej rozpoznany zostanie problem tym szybciej można przeciwdziałać jego postępowi stosując np. wkładki ortopedyczne czy podkładki silikonowe również odpowiednie ćwiczenia. W naszej ofercie znajdą Państwo wkładki na płaskostopie poprzeczne i podłużne. 

Płaskostopie poprzeczne jak i również podłużne na początku nie dają większych objawów poza nieprawidłowym ułożeniem stóp. Dopiero z czasem mogą pojawić się dolegliwości bólowe przy płaskostopiu poprzecznym jest to tzw. metatarsalgia Mortona czyli dolegliwości bólowe pod głowami kości śródstopia, którym towarzyszy pojawianie się odcisków najczęściej na wysokości II i III głowy kości śródstopia.

Płaskostopie podłużne z czasem utrudnia chodzenie, powoduje zmiany zwyrodnieniowe i zniekształcające w stawach piętowo - skokowym i skokowo - łódkowym, pogarsza elastyczność mięśni stopy, przyczynia się do koślawości pięty oraz odwiedzenia przodostopia. Powoduje również zmiany zwyrodnieniowe i zniekształcające.

Na płaskostopie podłużne i poprzeczne posiadamy całą gamę produktów. Polecane wkładki przy płaskostopiu poprzecznym to wkładki marki Qmed o numerze I006, pomocne również na supinację stopy. Z kolei przy płaskostopiu podłużnym doskonałe będą wkładki Qmed I007. Posiadamy również wkładki ortopedyczne na kilka schorzeń jednocześnie przy występowaniu płaskostopia podłużnego i poprzecznego oraz supinujące stęp I005.

W tej kategorii znajdą Państwo również podpiętki bardzo dobrej jakości z medycznego silikonu np. podpiętki ARmedical SP-I-912, które zapobiegają przenoszeniu mikrowstrząsów na pięty, kostki, kolana, biodra i kręgosłup, tym samym eliminują dolegliwości bólowe. Dla osób, które są po przebytych urazach czy złamaniach stopy i wymagają noszenia specjalistycznego obuwia polecamy doskonałe buty ortopedyczne odciążające, które sprawdzą się również po zabiegach na haluksy – koślawości palców. W ofercie także specjalistyczny but na gips, który służy również jako osłona gipsowa.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów