Wczytuję dane...

Ssaki - urządzenia do odsysania

Ssaki to specjalistyczne urządzenia medyczne, które zostały przeznaczone dla pacjentów mających trudności z odkrztuszaniem wydzielin zazwyczaj wynikające ze stanu chorobowego czy pooperacyjnego. Ssaki można podzielić na ręczne – manualne, które działają z pomocą wykorzystania dłoni. Charakteryzuje je łatwość i szybkość w zastosowaniu nie wymagają zasilania i sprawdzą się w nagłych potrzebach przy odsysaniu mniejszej ilości wydzielin z jamy ustnej i górnych dróg oddechowy.

Wyróżniamy ssaki elektryczne stacjonarne i przenośne. Stacjonarne zazwyczaj do zastosowania w placówkach medycznych, z kolei te przenośne mogą być zabrane do miejsca, gdzie znajduje się pacjent, mają wygodne zasilanie na baterie. Ssaki elektryczne są wygodniejsze, ponieważ bez naszej ingerencji bardzo dobrze odsysają różnego rodzaju wydzieliny i mogą być stosowane u pacjentów również ze śpiączką czy z niedowładem. Można nimi odsysać wydzieliny np. flegmę, oprócz tego sprawdzą się w odsysaniu krwi, limfy, również ropy.

Czym kierować się przy wyborze ssaka? Tu przede wszystkim należy wziąć pod uwagę w jakich warunkach ma pracować urządzenie. Czyli np. potrzeba zastosowania go w jednostkach medycznych, domowych, wtedy należy wybrać ssak stacjonarny. Jeżeli głównie będziemy używać ssak w zespołach ratowniczych wyjazdowych to warto zwrócić uwagę na model mobilny - ssak przenośny zasilany na baterie lub zwykły ręczny – manualny. Wszystkie nasze urządzenia charakteryzuje bardzo dobra jakość wykonania. W naszej ofercie znajdą Państwo ssaki ręczne i elektryczne. Wciąż pracujemy i udoskonalamy naszą bazę towarów wybierając najlepsze produkty do naszego działu ssaki, z czasem pojawi się ich więcej.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów