Wczytuję dane...

PIŁKI DO ĆWICZEŃ, ART. REHABILITACYJNE, KOREKTORY

Rehabilitacją nazywamy proces polegający na przywracaniu sprawności fizycznej oraz psychicznej, do najbardziej rozwiniętego poziomu, jaki jest możliwy do osiągnięcia. Narzędzia rehabilitacyjne, takie jak piłki do ćwiczeń, korektory postawy (np. znany i ceniony korektor „Pajączek”) oraz maty do ćwiczeń i pętla Glissona.

Istnieje wiele wad postawy oraz ograniczeń związanych z chorobami bądź okresem rekonwalescencji po przebytych zabiegach, w obliczu których produkty zgromadzone w tym dziale mogą okazać się bardo pomocne. Przykładowo, piłki do rehabilitacji mogą być wykorzystywane do korygowania wad postawy (pleców płaskich, postawy skoliotycznej, pleców okrągło-prostych itd.) zarówno u dzieci jak i dorosłych. Warto dostrzec również uniwersalne przeznaczenie tych produktów, mogą być one wykorzystane zarówno w celach medycznych, jak i podczas ćwiczeń mających na celu przywrócenie (bądź utrzymanie) dobrej kondycji i sprawności ruchowej.

Jednym z najbardziej popularnych produktów w tej kategorii bez wątpienia jest rotor rehabilitacyjny do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych (rąk i nóg), określany również jako rowerek rehabilitacyjny. Jest to urządzenie niezwykle pomocne w trakcie rekonwalescencji, powrocie do zdrowia po zabiegach ortopedycznych oraz chorobach reumatycznych.