Wczytuję dane...

Piłki rehabilitacyjne

Piłki rehabilitacyjne (piłki ćwiczeniowe) pomagają rozwijać umiejętności motoryczne i stabilność postawy. Piłki mogą być stosowane w wielu różnych czynnościach korygujących wady postawy, poprawiających kondycję i koordynację a także do pracy nad poprawieniem równowagi. Piłki do ćwiczeń są skuteczne w rehabilitacji pleców, ponieważ wzmacniają i rozwijają mięśnie grzbietu. Są świetnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle pleców, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, a także dla osób po różnego rodzaju urazach lub zabiegach. Regularne korzystanie z piłki terapeutycznej zapobiega lub minimalizuje pojawienie się bólu.

Piłki do ćwiczeń dostępne są w różnych wariantach: gładkie, z wypustkami (piłki masujące), w różnych kolorach i rozmiarach, w klasycznym kolistym kształcie lub typu „orzeszek”. Piłki „orzeszek” zapewniają dodatkową stabilność. Ich kształt umożliwia poruszanie się tylko do przodu i do tyłu, a nie jak w przypadku klasycznych okrągłych piłek rehabilitacyjnych – także na boki.

Piłki rehabilitacyjne, nazywane są często także piłkami do ćwiczeń, ponieważ są artykułami wykorzystywanymi w ćwiczeniach fizycznych, treningach sportowych i fitnessie. Są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą poprawić i jak najdłużej zachować sprawność fizyczną i smukłą sylwetkę.

Prócz dużych piłek ogólnorozwojowych w ofercie posiadamy także małe piłki masujące i piłeczki z kolcami, typu „jeż”. Mniejsze piłki sprawdzą się w rehabilitacji kolan, łokci, stóp i przede wszystkim w ćwiczeniach dłoni. Wypustki działają bowiem pobudzająco iwpływają na poprawę czucia i krążenia. Piłeczki rehabilitacyjne z kolcami doskonale sprawdzą się również jako piłki antystresowe. W poniższej kategorii przedstawiamy bogaty wybór piłek i piłeczek terapeutycznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów