Wczytuję dane...

KOSMETYKI I PRODUKTY DO PIELĘGNACJI PACJENTÓW

Dbanie o higienę chorego człowieka jest szczególnie istotną, jednak nierzadko dość trudną czynnością. Tworząc niniejszy dział spróbowaliśmy zebrać dla Państwa w jednym miejscu produkty ułatwiające i usprawniające wspomnianą czynność.

Podstawowy element dnia każdego zdrowego człowieka – wizyta w łazience, dla osoby dotkniętej jakąkolwiek dysfunkcją narządów ruchu może okazać być czymś niesłychanie skomplikowany, a nierzadko po prostu niemożliwym. Współczesna medycyna stara się wyjść naprzeciw zarówno pacjentom, jak i ich opiekunom (tym w domu, jak i fachowemu personelowi medycznemu).

Powstał szereg produktów ułatwiających dbanie o higienę oraz komfort. Mowa w tym wypadku chociażby o niesłychanej roli, jaką odgrywają w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych chociażby myjki higieniczne (myjki podfoliowane oraz myjki niepodfoliowane), bardzo popularne myjki z mydłem, pianka do mycia, dmuchana miska do mycia głowy z prysznicem czy np. czepek do mycia włosów bez wody. Istnieje również niezwykle pomocny produkt, określany jako plastikowy bidet na sedes (WC).

Prócz wyrobów wymienionych powyżej, warto wspomnieć również o szeregu kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, takich jak krem ochronny z argininą lub tlenkiem cynku, chusteczki nawilżane dla dzieci, krem myjący, olejek do pielęgnacji, żel na odleżyny i odparzenia itp. Warto zapoznać się z tymi produktami, ponieważ ułatwiają one w zdecydowanym stopniu opiekę nad pacjentem, zarówno w domu, jak i podczas hospitalizacji lub w placówkach opiekuńczo-leczniczych.