Wczytuję dane...

RĘKAWICE DIAGNOSTYCZNE

Rękawice diagnostyczne to podstawowe zabezpieczenie każdej osoby wykonującej jakiekolwiek czynności medyczne. Należy pamiętać, że rolą, jaką rękawiczki diagnostyczne powinny spełniać jest nie tylko ochrona nas przed zakażeniem, lecz również ochrona pacjenta przed przeniesieniem przez nas materiału zakaźnego. Mówiąc wprost: rękawice jednorazowe chronią zarówno nas przed pacjentem, jak i pacjenta przed nami.

Istnieje sporo rodzajów tego produktu, wyróżniamy:
- rękawice lateksowe
- rękawice nitrylowe
- rękawice winylowe
- rękawice foliowe
Następuje również podział na rękawice pudrowane, rękawice bezpudrowe (niepudrowane) oraz rękawice jałowe i rękawice niejałowe. Spośród wszystkich rodzajów rękawic, najbardziej popularne i uniwersalne zdają się być rękawice nitrylowe, które często definiowane są jako rękawice niebieskie, z racji ich charakterystycznego koloru. Dostępne są również rękawice czarne, stosowane głównie przez studia tatuażu, kosmetyczki, fryzjerów itd.

Podstawową funkcją, jaką dobre rękawice powinny spełnić, jest ochrona. Rękawiczki muszą być mocne, dobrze dopasowane i odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak: tarcie, naciąganie, nagrzewanie itp. Ważne, by był to produkt posiadający odpowiednie certyfikaty jakości, zgodność z normami zharmonizowanymi, stworzony adekwatnie do przeznaczenia. Rękawice medyczne muszą być wykonane w najlepszej jakości, tak by każda para zapewniała bezpieczeństwo nam i osobom, z którymi będziemy mieli styczność.