Wczytuję dane...

IGŁY, KANIULE, STRZYKAWKI, OSTRZA I AKCESORIA

Dział skupiony (najogólniej rzecz ujmując) na zabiegach związanych z naruszaniem ciągłości tkanek pacjentów. Można tu znaleźć zarówno igły do iniekcji, strzykawki jednorazowe, strzykawki insulinowe, jak np. skalpele jednorazowe, ostrza chirurgiczne czy gaziki z alkoholem.

Naszym kryterium podziału były iniekcje oraz pozostałe zabiegi. Do iniekcji zaliczymy zakładanie wkłuć (kaniulację naczyń krwionośnych), podawanie leków, pobieranie krwi, podawanie leków poprzez aparaty do kroplówek, podaż substancji leczniczych poprzed strzykawki do insuliny i pozostałe czynności z wykorzystaniem takich narzędzi jak igły jednorazowe czy kaniule dożylne. Sprzęt przeznaczony do czynności chirurgicznych (trzonki do ostrzy, skalpele, ostrza) umieściliśmy w osobnej podkategorii.

Każde naruszenie skóry pacjenta oznacza przerwanie swoistej bariery przed zakażeniem, dlatego niezwykle ważne, by dokonywać zabiegów sprzętem wysokiej jakości o nienaruszonym stanie opakowań jednostkowych, posiadającym długi termin ważności i wyprodukowany przez odpowiedzialnego wytwórcę. Każdy wyrób zawarty w niniejszym dziale, niezależnie od tego, czy chodzi o strzykawki insulinowe, czy przylepce to kaniul, to wyrób medyczny spełniający szereg rygorystycznych norm zharmonizowanych, powstałych z myślą o certyfikowaniu wyrobów medycznych.