Wczytuję dane...

Inhalatory, urządzenia do inhalacji, nebulizatory

Inhalator to urządzenie medyczne, które umożliwia terapię dróg oddechowych przy pomocy leków (lub substancji leczniczych) podawanych w postaci mgiełki. Inhalatory bywają również określane jako: nebulizatory, co niekoniecznie jest błędne, lecz zdecydowanie mniej precyzyjne.
Naszym zdaniem dobry inhalator dla dziecka powinien przede wszystkim przeprowadzać proces inhalacji w sposób szybki i skuteczny, każdy rodzic doskonale zdaje sobie bowiem sprawę, że wymagania od chorego maluszka cierpliwości nierzadko bywa bardzo trudne.

Wielu lekarzy twierdzi, że inhalator tłokowy to w obecnych czasach, obok termometru bezdotykowego urządzenie niezbędne dla każdego rodzica. Naszym zdaniem, zdecydowanym faworytem w tej materii są inhalatory firmy med2000, czyli np. med2000 cx aerokid - bardzo szybki inhalator dla dziecka, noworodka i osoby dorosłej.

Warto zwrócić również uwagę szereg akcesoriów do inhalatorów, takich jak maska do inhalatora, zestaw do inhalacji dla dzieci czy chociażby niesamowity nebulizator Andy Flow, który daje nam możliwość wyboru tempa inhalacji oraz miejsca, do którego trafić ma lek. Każdy z prezentowanych w niniejszej kategorii inhalatorów został przez nasz personel dokładnie sprawdzony i możemy z pełną odpowiedzialnością zagwarantować Państwu, że jest to sprzęt medyczny wysokiej jakości. Zachęcamy również do skorzystania z naszego poradnika w dziale „Porady i artykuły”, zatytułowanego: na co zwracać uwagę przy zakupie inhalatora.