Wczytuję dane...

Ratownictwo medyczne i survival

W kategorii ratownictwo medyczne znajdują się różne drobne akcesoria służące do ratowania życia. Wiele z nich niewątpliwie przyda się w udzielaniu pierwszej pomocy, zanim na miejscu pojawią się profesjonalne służby ratunkowe. Posiadamy również sprzęt dla tych właśnie służb, profesjonalny i fachowy. Stale powiększamy ten dział o nowe i sprawdzone produkty dobrych producentów.

Większość z oferowanych artykułów doskonale sprawdzi się zarówno w zawodowym ratownictwie medycznym jaki i jako uzupełnienie podstawowej apteczki pierwszej pomocy. W ofercie posiadamy: zamrażacze (sztuczny lód), kompresy zimno-ciepłe, skoncentrowany tlen w sprayu z maską do inhalacji, koce termiczne (folie NRC), nożyczki ratownicze, młotki bezpieczeństwa, wielofunkcyjne latarki z nożem i młotkiem, wodę utlenioną oraz maski do resuscytacji Ambu i kieszonkowe maseczki do resuscytacji (ustniki do RKO). Te ostatnie stanowią niezbędne zabezpieczenie ratownika podczas wykonywania sztucznego oddychania, pełnią bowiem rolę bariery zabezpieczającej przed kontaktem z wydzielinami i tym samym przed zakażeniem.

Poniżej znajdą Państwo także szereg bardziej zaawansowanych produktów przydatnych w ratownictwie medycznym:
- pulsoksymetry służące do szybkiego pomiaru tętna i stopnia wysycenia krwi tlenem,
- maski służące do prowadzenia sztucznej wentylacji oddechowej: maski anestetyczne w różnych rozmiarach (dla niemowląt, dzieci, osób dorosłych), maski krtaniowe LMA (w różnych rozmiarach: od noworodków po osoby dorosłe)
- kołnierze ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, ograniczające ruchomość szyjnego odcinka kręgosłupa, stanowiące zabezpieczenie podczas transportu.

Od jakiegoś czasu wzbogacamy również tę kategorię o produkty związane z przetrwaniem w trudnych warunkach. Osoby uprawiające survival czy bushcraft znajdą tu dla siebie różne przydatne produkty. Uzupełniamy nasz asortyment o noże ratownicze i biwakowe, zestawy do podgrzewania posiłków czy tabletki uzdatniające wodę pitną.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów