Wczytuję dane...

Stetoskopy

Stetoskop to podstawowe narzędzie diagnostyczne służące do osłuchiwania pacjentów dorosłych, dzieci oraz niemowląt. Jego tradycja sięga aż dwustu lat. Przez ten długi czas stetoskop był modyfikowany i ulepszany. Obecnie dostępne są różne rodzaje stetoskopów, zakończone membraną lub lejkiem. Wszystkie mają na celu poprawienie diagnostyki medycznej i jak najdokładniejsze efekty badania (osłuchania) pacjenta.

Stetoskopy (słuchawki lekarskie) służą osłuchiwaniu klatki piersiowej pacjenta i płuc, wykrywaniu różnych nieprawidłowości. Wykorzystywane są przez lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, internistów, kardiologów, chirurgów, ratowników medycznych oraz przez inny personel medyczny.

Wśród naszego asortymentu znajdują się stetoskopy diagnostyczne o zróżnicowanej budowie, dające możliwość słuchania wysokich i niskich tonów: stetoskopy jednogłowicowe (z głowicą jednostronną), stetoskopy podwójne (dwugłowicowe), o konstrukcji jedno- lub dwukanałowej, z membraną lub/i lejkiem, z głowicą stałą lub obrotową, dla osób dorosłych i pediatryczne, z oliwkami miękkimi lub twardymi, do osłuchiwania (np. uniwersalny stetoskop Rappaport).

Sortuj według:
Wyświetl po produktów