Wczytuję dane...

Rękawiczki nitrylowe

Rękawice wykonane z nitrylu (syntetycznego kauczuku nitrylowego) stanowią alternatywę dla tradycyjnych rękawic lateksowych, są to rękawice bez lateksu (nie zawierające lateksu). Nitryl wykazuje obojętne działanie na skórę, w związku z czym wyklucza ryzyko pojawienia się alergii. Są doskonałym zamiennikiem dla osób uczulonych na związki chemiczne typu: tiazole, tiomoczniki czy tiuramy występujące w lateksie.

Ochronne niebieskie rękawice nitrylowe stosuje się w różnych gałęziach medycyny, w badaniach diagnostycznych, w szpitalach, w ratownictwie medycznym, w pielęgniarstwie, w opiece ambulatoryjnej oraz w laboratoriach i zakładach farmaceutycznych. Zyskują akceptację w wielu branżach, także pozamedycznych m.in. w przetwórstwie spożywczym, w studiach tatuażu, w salonach fryzjerskich czy gabinetach kosmetologicznych.

Wzmocniona odporność mechaniczna daje dodatkową ochronę przed przenikaniem materiału szkodliwego, chemicznego, zanieczyszczonego, zakaźnego, bakteryjnego itp. Rękawice nitrylowe są także odporne na działanie cytostatyków, smarów, tłuszczów i różnych substancji lipofilnych. Rękawiczki zaleca się do stosowania podczas procedur z podwyższonym ryzykiem.

Rękawice nitrylowe dostępne są w różnych rozmiarach (XS,S,M,L,XL), w atrakcyjnej, nowoczesnej kolorystyce.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów