Wczytuję dane...

Chusty trójkątne

Chusty trójkątne służą do tymczasowego unieruchomienia kończyny z podejrzeniem złamania lub zwichnięcia. Chusta pełni funkcję temblaka, jej zadaniem jest podtrzymanie kończyny po urazie oraz odciążenie jej, by uraz się nie pogłębiał. Unieruchomienie złamanej ręki skutkuje także zmniejszeniem bólu odczuwanego przez osobę, która uległa wypadkowi. Chusta pomaga także utrzymać staw łokciowy w pozycji zgiętej. Dodatkowo chusta może być pomocna przy opatrywaniu ran oraz podtrzymywaniu i stabilizowaniu opatrunków.

Chusta trójkątna na ramię i bark, jest także przydatnym ostrzeżeniem dla innych osób, przebywających w pobliżu osoby poszkodowanej. Założona chusta sugeruje, że osoba odniosła obrażenia, w związku z czym należy zachować ostrożność. W ofercie mamy chusty wykonane z różnego tworzywa: bawełniane oraz z włókniny. Wszystkie dostępne produkty odznaczają się wysoką jakością. Chusty są trwałe, wielokrotnego użytku, można je prać.

Chusta trójkątna stanowi podstawowy element wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Ze względu na nieskomplikowany sposób użycia i uniwersalne zastosowanie doskonale sprawdza się w nagłych wypadkach. Idealnie nadaje się do unieruchamiania uszkodzonego nadgarstka, przedramienia, ramienia, dłoni lub obojczyka. Chustę można wykorzystać także do stabilizacji barku i miednicy, a mocno zwiniętą w rulon do tamowania krwotoków.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów