Wczytuję dane...

Szyny

Unieruchomienie oznacza nic innego jak przytrzymanie stawu lub kości w miejscu. Zabiegu tego dokonuje się by zapobiec poruszaniu się chorego obszaru. Unieruchomienie ogranicza ruch i tym samym przyczynia się do zmniejszenia bólu, obrzęku czy skurczy mięśni. Każde uszkodzenie, tym bardziej złamanie wymaga szybkiej reakcji. Niezabezpieczone przemieszczenia czy złamania mogłoby stać się nie tylko przyczyną większego bólu ale i poważnych powikłań.

Szyny unieruchamiające zabezpieczają złamane lub pęknięte kości, skręcone stawy oraz uszkodzone tkanki miękkie (ścięgna i więzadła). Używa się ich do usztywnienia kończyn górnych, kończyn dolnych oraz palców. Szyn stabilizujących używa się wszędzie, gdzie potrzebna jest profesjonalna, szybka i przede wszystkim skuteczna pomoc, głównie w ratownictwie medycznym, w opiece ambulatoryjnej, w szpitalach, w jednostkach PSP i OSP, w ratownictwie górskim (TOPR, GOPR) i w wielu innych punktach pomocy medycznej.

W poniższej kategorii znajdują się różnego rodzaju szyny unieruchamiające:
- Szyny palcowe, do unieruchomienia palca – o giętkiej konstrukcji odpornej na modelowanie, wytrzymałe, amortyzujące, dostępne w zestawach i jako pojedyncze sztuki w różnych rozmiarach.
- Szyny Kramera – popularne, skuteczne szyny służące do stabilizacji kończyn górnych i dolnych (ramię, przedramię, udo, podudzie, kolano), szeroko rozpowszechnione w ratownictwie medycznym. Ich budowa przypominająca kratownicę ułatwia unieruchomienie, pozwala na zastosowanie dodatkowych pasków lub bandaży mocujących (usztywniających) całą konstrukcję. Szyny dostępne są w różnych rozmiarach.
- Szyny Sam Splint – nowoczesne, zwijane szyny, praktyczne w przechowywaniu i transporcie, kompaktowe, doskonałe do torby ratowniczej. Ich konstrukcja zapewnia odpowiedni stopień sztywności. Zestaw zawiera szyny w różnych rozmiarach, umożliwiające stabilizację kończyn górnych, dolnych i palców.

Nowoczesna medycyna wychodzi naprzeciw wyzwaniom i stara się by czynności ratownicze były efektywne i szybkie a także jak najbezpieczniejsze dla osoby poszkodowanej. Produkty dostępne poniżej służą temu, by ratownictwo było skuteczne i przynosiło oczekiwane rezultaty.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów