Wczytuję dane...

Igły

Igły medyczne (jednorazowe) mają konstrukcję wydrążonej rurki z zaostrzoną końcówką (lancetem). Powszechnie wykorzystuje się je ze strzykawką lekarską. Wysokiej jakości igły do iniekcji KD Fine charakteryzują się dużą ostrością, dzięki czemu nakłucie jest szybkie i mniej bolesne. Służą do wstrzykiwania leków lub innych środków diagnostycznych (iniekcja). Sprawdzają się podczas pobierania krwi. Wykorzystuje się je także do podania pacjentowi płynów w celach leczniczych podskórnie lub bezpośrednio do żyły (infuzja). Uniwersalne końcówki (w standardzie Luer Lock) gwarantują dopasowanie zarówno do strzykawek jednorazowych jak i do zestawów infuzyjnych.

Igły iniekcyjne stosuje się do wstrzyknięć podskórnych, śródskórnych, dożylnych i domięśniowych. Znajdują zastosowanie w medycynie oraz w weterynarii. Pełnią także istotną rolę w środowiskach badawczych, w których należy zachować bezwzględnie sterylne warunki.

Igły KD Fine posiadają charakterystyczne oznaczenia kolorami (kodowanie ISO), w celu szybszej identyfikacji odpowiedniego rozmiaru igły, są sterylne i niepirogenne, posiadają długie terminy przydatności.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów