Wczytuję dane...

Maski i cewniki tlenowe

Maska tlenowa to wyrób medyczny stosowany w celu prowadzenia tlenoterapii, czyli uzupełnienia niedoboru tlenu w organizmie. Wyróżniamy różne rodzaje masek tlenowych, między innymi:
- maska tlenowa z drenem (dla dzieci i dorosłych)
- maska tlenowa z workiem, czyli tzw. „rezerwuarem tlenowym” (dla dzieci i dorosłych)
- maska do inhalacji z nebulizatorem, czyli tzw. „nebulizator” (dla dzieci i dorosłych)
Powyższe maski do tlenoterapii do najczęściej stosowane produkty w tej kategorii. 

Wszystkie wymienione powyżej maski tlenowe zakładane są na twarz pacjenta i umożliwiają skuteczne prowadzenie konkretnej terapii. Maski tlenowe z drenem stosowane są u pacjentów z dusznością różnorakiego pochodzenia, a ich użycie bywa bardzo często podstawową czynnością medyczną w placówkach opieki zdrowotnej i pracy ratownictwa medycznego. Maski tlenowe z rezerwuarem (workiem) umożliwiają prowadzenie efektywniejszej tlenoterapii i dają możliwość osiągnięcia wyższego stężenia tlenu w dostarczanej pacjentowi mieszance oddechowej. Maski do inhalacji (nebulizatory) wykorzystywane są jako nieodzowny element inhalacji, czyli zabiegu mającego na celu dostarczenie do dróg oddechowych pacjenta leku lub substancji leczniczej.

Warto wspomnieć również o dostępnych w niniejszej podkategorii pozostałych produktach związanych z tlenoterapią pacjentów. Popularne wąsy tlenowe, określane dawniej jako „okulary tlenowe” - to produkt niezastąpiony w tymczasowej i przewlekłej tlenoterapii biernej. Dreny tlenowe, czyli cewniki do podawania tlenu umożliwiają zaś doprowadzenie tego pierwiastka w odpowiedni sposób, łącząc ze sobą odpowiednie elementy urządzeń do tlenoterapii.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów