Wczytuję dane...

Kaniule

Kaniula dożylna, nazywana potocznie wenflonem służy do umieszczenia jej tymczasowo w żyle lub w naczyniach tętniczych. Dokonuje się tego za pomocą ostrej igły, jaką zakończona jest plastikowa kaniula. Po dokonaniu wkłucia i wprowadzeniu wenflonu, igłę usuwa się. Kaniule wykorzystuje się do umieszczenia w żyłach obwodowych oraz centralnych. Decyzja, w jakie miejsce dokładnie zostanie wprowadzona kaniula zależy od różnych czynników, w tym od dostępności do żył, czasu, na jaki ma być założona kaniula, celu kaniulacji czy stanu pacjenta. Po wprowadzeniu kaniuli istotne jest, by ją stabilnie umocować, tak by nie było ryzyka przemieszczenia.

Kaniula umożliwia podawanie choremu pacjentowi lekarstwa oraz kroplówki bez konieczności ciągłego wykonywania nowych wkłuć. Kaniule stosuje się także w konieczności częstego pobierania próbek krwi a także do dożylnego żywienia pozajelitowego. Wielkość kaniuli oznaczona jest dla łatwiejszego rozpoznania kolorem. Im większa wewnętrzna średnica, tym dłuższa igła oraz większy maksymalny przepływ. Rozmiar kaniuli dobiera się na podstawie zadania, jakie ma spełniać. Jeżeli konieczne jest szybkie podanie pacjentowi większej ilości płynów, elektrolitów lub innych leków, stosuje się kaniule w większym rozmiarze.

W ofercie posiadamy także kaniule motylki. Skrzydełka, w jakie wyposażone są kaniule służą do łatwiejszego wkłucia i przymocowania igły. Kaniule motylki posiadają cienki dren zakończony zatyczką. Motylki można zakładać na dłuższe odcinki czasu niż klasyczne wenflony.

Wszystkie kaniule dostępne w naszym sklepie są sterylne, nietoksyczne i niepirogenne. Igły wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na uszkodzenia. Kaniule zakończone są uniwersalnym portem umożliwiającym podłączenie strzykawki, kroplówki itp. sprzętu medycznego. Posiadają długi termin przydatności oraz o wysokiej jakości ostrza ułatwiające wkłucie. Kaniule są bezpieczne w codziennym stosowaniu zarówno w szpitalnej opiece medycznej jak i w opiece domowej.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów