Wczytuję dane...

Cewniki tlenowe (wąsy, dreny)

Wszystkie komórki ludzkie wymagają stałego dopływu tlenu, w przeciwnym wypadku mogłoby dojść do nieodwracalnych zmian w organizmie a nawet śmierci. Nie każdy może jednak w pełni oddychać samodzielnie, w związku z czym istnieje wiele urządzeń ułatwiających proces oddychania osoby chorej.

Cewniki tlenowe i łączniki do drenów to niezastąpione akcesoria dla pacjentów poddawanych tlenoterapii. Metoda terapii tlenem polega na zwiększeniu stężenia tlenu w powietrzu, które wdycha pacjent. Aby tlen trafił do układu oddechowego pacjenta niezbędne jest podłączenie koncentratora, respiratora itp. sprzętu podającego tlen do dróg oddechowych pacjenta. Czyni się to za pomocą drenów (wężów) tlenowych. Tlen może być podawany z wykorzystaniem specjalnych wąsów tlenowych lub poprzez połączenie przewodu z maską. Dreny mogą służyć do tymczasowego lub długotrwałego dotleniania pacjenta. Istotne jest by cewniki tlenowe wykonane były z wysokiej jakości tworzywa medycznego, odpornego na zaginanie i zapewniały drożność.

Uniwersalne złącza umożliwiają podłączenie cewników do wszelkiego rodzaju urządzeń medycznych pełniących rolę źródła tlenu. Mogą być wykorzystywane przez profesjonalną obsługę medyczną, w karetkach pogotowia, w ratownictwie medycznym, na blokach operacyjnych jak i w opiece domowej. Różnej długości rurki tlenowe sprawdzą się także jako przewody do inhalatorów (nebulizatorów).

Sortuj według:
Wyświetl po produktów