Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Nowej generacji opatrunki hydrożelowe w dobrej cenie. Opatrunki AQUA-GEL przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Opatrunki hydrożelowe są idealnym rozwiązaniem również w domowej pielęgnacji ran.

Przeznaczone między innymi do wszechstronnego zastosowania przy oparzeniach I,II i III stopnia (chemiczne, termiczne, elektryczne), licznych owrzodzeniach, odleżynach powierzchniowych, w miejscach po przeszczepach, skaleczeniach otarciach, a także przy stopie cukrzycowej. Plastry z hydrożelową strukturą znacznie lepiej zabezpieczają ranę przed drobnoustrojami i zanieczyszczeniami środowiska niż zwykłe opatrunki.To właśnie dzięki zastosowanej w nich formule tzw. hydrożelu posiadają szereg właściwości leczniczych, do których można zaliczyć: odpowiednie nawilżenie przyspieszające gojenie się ran, jego właściwości absorbcyjne powodują, że wydzielina wraz z mikroorganizmami zatrzymuje się w hydrożelu, wspomagają autolityczne oczyszczanie ran, umożliwiają także wprowadzenie leku pod opatrunek lub nasączanie go. Opatrunki szczególnie polecane dla osób z oparzeniami skóry, ich stosowanie znacznie przyspiesza proces leczenia. Dzięki zastosowaniu plastrów zmniejszają się również koszty związane z zakupem opatrunków potrzebnych przy pielęgnacji ran oparzeniowych typu: gazy, bandaże. Jak wiadomo leczenie oparzeń jest procesem długotrwałym, a jego pielęgnacja wymaga codziennej zmiany opatrunków, dlatego stosowanie hydrożeli jest bardziej ekonomiczne.

Opatrunki wykonane są z elastycznego tworzywa zabezpieczającego odpowiednie przyleganie do skóry nawet na zgięciach, (łokcie, kolana, dłonie), a w dodatku są bardzo wytrzymałe. Opatrunek jest transparentny dzięki czemu umożliwia lepszą obserwację postępów leczenia, bez konieczności zdejmowania go. Opatrunki hydrożelowe dają natychmiastową ulgę i ukojenie. Zaletą tego typu opatrunków jest to, że ograniczają powstawanie blizn. Opatrunki dostępne w naszym sklepie w szerokiej gamie rozmiarowej, prosimy o zapoznanie się z ofertą.

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- szeroki wahlarz zastosowań (oparzenia, odleżyny, owrzodzenia, otarcia, przewlekłe rany itp.)
- zawierają formułę hydrożelową przyspieszającą gojenie się ran
- AQUA-GEL dostępne w różnych kształtach i wymiarach 
- pakowane pojedynczo - jałowe
- nie przyklejają się do ran 
- przezroczysta struktura zapewnia stałą obserwację opatrywanych miejsc 
- ogranicza powstawanie blizn 
- działa kojąco i łagodnie znieczulająco 
- łatwy w zastosowaniu 

Napisz opinię
2017-06-26 13:29:31 - 

Dobrze dopasowuje się do rany, ale nie klei się do niej i nie podrażnia jej dodatkowo