Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Rurki ustno-gardłowe (Guedela) to akcesoria o prostej budowie, służące do podtrzymywania drożności dróg oddechowych. Zastosowanie rurek jest możliwe w przypadku udrażniania górnego odcinka dróg oddechowych osoby głęboko nieprzytomnej. Rurek można używać w przypadkach nagłych, w krótkoterminowym wspieraniu oddechu lub gdy sposoby manualne nie wystarczają do utrzymania drożnych dróg oddechowych. Mogą być stosowane także jako zabezpieczenie przed przygryzaniem innych przyrządów użytych do podtrzymywania oddechu, np. przy założonej rurce intubacyjnej. Rurki są wykonane z nieinwazyjnego, sterylnego i przezroczystego tworzywa sztucznego. Ich kształt jest dopasowany do krzywizny języka.

Wygięcie i spłaszczenie rurek powodują, że odpowiednio układają się w jamie ustnej, pomiędzy podniebieniem a językiem. Otwarty, owalny kanał, znajdujący się w rurce ustno-gardłowej umożliwia przepływ powietrza. Kołnierz (kryza) pozwala na stabilne umocowanie rurki w jamie ustnej. Założona rurka ustno-gardłowa zapobiega opadaniu języka w kierunku tylnej ściany gardła, i tym samym minimalizuje ryzyko zamknięcia drożności przez złe ustawienie języka. Rurki są produktem trwałym, wielokrotnego użytku.

By rurka spełniała swoje zadanie właściwie, należy precyzyjnie dobrać jej rozmiar lub kolor, w zależności od budowy i masy ciała osoby, u której ma zostać ona zastosowana. Rozmiarom przypisane są stałe kolory, tak więc rurki z łatwością można od siebie odróżnić.
 

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- wspierają drożność dróg oddechowych
- podtrzymują rozwarcie szczęk, co minimalizuje przygryzanie innego sprzętu użytego w celu udrażniania dróg oddechowych
- posiadają ergonomiczny kształt
- funkcjonalne - są przezroczyste, co daje możliwość zaobserwowania ewentualnego ciała obcego w świetle rurki
- dostępne w różnych rozmiarach w przedziale od 40 do 100mm (kodowane kolorami, zgodnymi z normą ISO)
- sterylne
- każda sztuka pakowana osobno
- posiadają długi termin przydatności

punktor  ROZMIARY RUREK USTNO GARDŁOWYCH (KOLORY):

Poniższa tabela obrazuje rozmiary i kolory rurek Guedela:

Rozmiar rurki ustno-gardłowej (Guedela) Długość (mm) Kolor
000 40 różowa
00 50 niebieska
0 60 czarna
1 70 biała
2 80 zielona
3 90 żółta
4 100 czerwona

 

Napisz opinię
2017-06-23 16:11:08 - 

Fajna sprawa z tymi kolorami. Dzięki temu użycie ich jest łatwiejsze