Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Kule łokciowe na prawą i lewą dłoń, profilowane - 1 szt.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej użycia sprzętu medycznego typu kule. Zwichnięcie, złamanie czy skręcenie to schorzenia, które uniemożliwiają nam poruszanie się, w tym celu z pomocą w rekonwalescencji przychodzą kule łokciowe. Sprzęty rehabilitacyjne tego typu pomagają powrócić do sprawności ruchowej, pomagają utrzymywać równowagę podczas chodzenia, przenoszą ciężar w schorzeniach urazowo-ortopedycznych.

Kule łokciowe (1 szt.) w tym modelu wykonane zostały z aluminiowych rurek, lekkich (waga kuli 0,75 kg), a zarazem bardzo wytrzymałych na ciężar o wadze 120 kg. Uchwyt w kulach posiada ergonomiczny kształt dopasowujący się do każdej kończyny górnej. Dodatkowo sprzęt zapewnia podwójną regulację wysokości, dzięki temu będzie odpowiedni dla osób o różnym wzroście.

Obejma ruchoma w kuli o pół zamkniętej konstrukcji, skutecznie zapobiega przed opuszczeniem kuli. Kule profilowane posiadają miękką łokciową nasadkę, dla większego komfortu, podczas chodzenia. Kule łokciowe komfortowe z możliwością zakresu regulacji podstawy oraz regulacji przedramienia, regulacja wysokości, możliwa co 2,5 cm. Kule antypoślizgowe, bezpieczne w zastosowaniu nawet na śliskich powierzchniach. Wersja do wyboru na prawą lub lewą dłoń.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- kule łokciowe z wytrzymałego aluminium
- kule pomocne podczas nauki w chodzeniu, po urazach kończyn dolnych, do utrzymywania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach urazowych np. w złamaniach, zwichnięciach, skręceniach
- posiadają ergonomicznie wyprofilowany uchwyt
- kule z mocną uchylną obejmą
- posiadają wysokiej jakości miękką nasadkę gumowo-skokową
- kule antypoślizgowe
- lekka konstrukcja, nie obciąża kończyny
- z możliwością regulacji
- sprzedawane pojedynczo (po 1 szt.)

punktor INFORMACJE TECHNICZNE:

- regulacja wysokości kuli łokciowej: co 2,5 cm
- zakres regulacji podstawy: 72 cm –115 cm
- zakres regulacji przedramienia: 13 cm – 18 cm
- całkowita wysokość kuli: 89 cm – 137 cm
- waga sprzętu: 0,75 kg
- maksymalne obciążenie: 120 kg