Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin

punktor W KILKU SŁOWACH...

Niedroga strzykawka na kleszcze

Każdy kto posiada zwierzęta domowe czy hodowlane na pewno nie raz spotkał się z różnymi owadami czy pasożytami bytującymi na ich ciele. Nie zawsze ich usunięcie jest łatwe, niekiedy wymaga interwencji weterynaryjnej. Jednak w wielu przypadkach można sobie poradzić samodzielnie np. używając specjalnie do tego przeznaczonych narzędzi, a takim bez wątpienia jest specjalistyczna strzykawka anty kleszcz, która głównie została dedykowana do usuwania kleszczy, jednak doskonale sprawdza się w przypadku usuwania jadu - aspiracji po ukąszeniach owadów np. komarów, os, pszczół, szerszeni,również żmij, skorpionów. Strzykawka pomocna może być również przy usuwaniu kleszczy z ludzkiego ciała.

Strzykawka do usuwania kleszczy działa na zasadzie zasysania pasożytów, nie pozostawiając w ciele żadnych jego części. Wykonana bardzo solidnie, dzięki zastosowaniu szczelnej gumowej uszczelki posłuży na dłuższy czas. Strzykawka niewielkich rozmiarów, można zabrać ją wszędzie niezastąpiona podczas wypraw górskich, biwakowych również na spacery i do lasu, pozwala na szybkie użycie w przypadku pojawienia się kleszcza czy innych pasożytów.

Jak używać strzykawki?

Na początku powinniśmy wcisnąć gumowy tłok do oporu, po czym przyłożyć końcówkę do ciała, gdzie mieści się kleszcz lub inny pasożyt, owad czy w miejscu wystąpienia jadu. Po czym należy docisnąć końcówkę strzykawki do ciała, przez chwilę przytrzymując po czym powoli wyciągać tłok do odpowiedniej pozycji. Przytrzymać przyrząd w tej pozycji ok. 10 do 15 sekund, w przypadku nie usunięcia całości należy zabieg powtórzyć. Po czym dokładnie zdezynfekować miejsce ukąszenia. Po zabiegu należy dokładnie oczyścić, następnie zdezynfekować przyrząd. Nie należy stosować na zranioną, zmienioną chorobowo skórę, również nie zaleca się używać strzykawki w okolicach oczu, w okolicach narządach płciowych.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- strzykawka do usuwania kleszczy, owadów
- stosowana również do odsysania aspiracji - jadu po ukąszeniach komarów, os, pszczół, szerszenie żmij, skorpionów
- dedykowana dla zwierząt, również ludzi
- działa na zasadzie pompki ssącej
- bardzo często pozwala na całkowite usunięcie kleszcza
- największa skuteczność w wstępnym okresie wczepienia się kleszcza
- pozwala na szybkie zastosowanie
- niewielki rozmiar strzykawki pozwala mieć ją zawsze przy sobie ł
- łatwe użycie, działa jak zwykła strzykawka 

 

Napisz opinię
2020-03-19 15:05:19 - 

Bardzo dobrze zasysa kleszcze nie wiem czy inne owady bo nie próbowałam.