Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Podstawowy stabilizator na palec - aparat Stacka

Stabilizator - aparat Stacka to jeden z tańszych i powszechniejszych stabilizatorów wykorzystywany w podstawowych urazach związanych z palcem i jego okolicą.To dobry stabilizator, którego cena jest niewielka w stosunku do bardzo dobrej jakości. Stabilizatory Stacka głównie są polecane w przypadku skręceń stawu międzypaliczkowego dalszego. Pomocne bywają przy złamaniach kości paliczków dalszych również w złamaniach awulsyjnych. To jeden z rodzajów złamań, w którym oderwaniu ulega część kostna do, którego przyczepia się ścięgno bądź więzadło.

Aparat doskonale stabilizuje palec bez konieczności unieruchamiania całej kończyny, dzięki temu zachowuje się całą ruchomość w nadgarstku i śródręczu. Wygodna otwarta konstrukcja zapewnia skuteczną wentylację powietrza. Aparat Stacka jest bardzo łatwy w aplikacji wystarczy przymocować go bandażem lub plastrem tak, aby nie zsuwał się bez potrzeby. Dodatkowym atutem jest zastosowanie higienicznego materiału w cielistym kolorze. Wtapiającym się w naturalny odcień skóry, dzięki temu stabilizator jest mniej widoczny. Aparat Stacka spełnia również funkcję ochronną przed powstawaniem dalszych urazów i kontuzji palca. Jego systematyczne użytkowanie pozwala na powrót do pełnej sprawności, również przyspiesza proces leczniczy i co ważne skutecznie eliminuje ból.

Stabilizator palca  można czyścić do tego zaleca stosować się lekkie detergenty najlepiej delikatne mydło. Stabilizator- aparat Stacka występuje w kilku rozmiarach, które znajdą Państwo poniżej. Aby dokonać odpowiedniego zakupu należy zmierzyć swój obwód palca w stawie paliczkowym dalszym. Po czym porównać go do tego z tabeli i wybrać dopasowując rozmiar. Szczegółowe rozmiary w tabeli poniżej. W sklepie posiadamy również bardziej zaawansowane stabilizatory na palec polecane w urazach większego stopnia, prosimy zapoznać się z ofertą naszego asortymentu medycznego. Zapraszamy

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- stabilizator Stacka polecany w przypadku skręcenia stawu międzypaliczkowego dalszego
- pomocny w uszkodzeniach prostownika palca, w oderwaniu przyczepu prostownika paliczka dalszego
- w złamaniach kości paliczków dalszych, a także w złamaniach awulsyjnych
- stabilizator o lekkiej konstrukcji
- spełnia funkcję ochronną przed dalszymi urazami
- w cielistym kolorze, dyskretnym
- aparat można myć delikatnymi detergentami
- wygodny w codziennym zastosowaniu
- elastyczny materiał
- stosunkowo niska cena do bardzo dobrej jakości
- dostępny w bardzo dużej gamie rozmiarów
- stanowi bardzo dobre unieruchomienie samego palca bez konieczności unieruchamiania dłoni

punktor  TABELA ROZMIARÓW:

ROZMIAR OBWÓD PALCA W STAWIE PALICZKOWYM  (cm)
1. < 3,5 cm
2. 3,5-4,0 cm
3. 4,0-4,5 cm
4. 4,5-5,0 cm
5. 5,0-5,5 cm
5,5. 6,0-7,0 cm
6. 7,0-7,5 cm
7. 7,5-8,0 cm