Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH

Bardzo dobry but na złamanie nogi, zwichnięcia

Każde złamanie kości niesie za sobą dolegliwości bólowe, dyskomfort niekiedy również powikłania pooperacyjne. Warto już w czasie leczenia konsultować się z lekarzem w celu dobrania odpowiednich ortez, butów ortopedycznych, dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych i bolesnych komplikacji. Dlatego stworzyliśmy specjalistyczny dział, w którym mają Państwo do wyboru szeroką gamę ortez, butów ortopedycznych itp. asortymentu ortopedycznego. Jednym z nich jest orteza stopowo – goleniowa Walker Basic, która zapewnia skuteczną ochronę i stabilizację w przypadku urazów tkanek miękkich okolicy stawu skokowego.

Orteza również pomocna na skręcenia 2 i 3 stopnia, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku pęknięć kości, przy doleczaniu złamań okolicy stawu skokowego i śródstopia. Ten rodzaj buta ortopedycznego można również wykorzystywać w stabilizacji pooperacyjnej ale także bywa stosowany zamiast tradycyjnego unieruchomienia gipsowego zapewniając większą wygodę. Co istotne to but ortopedyczny został wyposażony w specjalistyczny system, w którym można dostosować siłę kompresji do stanu pacjenta, dzięki temu ortezę mogą nosić również osoby nieodporne na ucisk. Dodatkowym atutem jest możliwość kontrolowania postępu leczenia jak i również utrzymanie kończyny w odpowiednich warunkach higienicznych.

Niewątpliwie zaletą tego modelu buta ortopedycznego jest przepuszczalny materiał zapewniający wentylację. W ortezie zastosowano pneumatyczną wyściółkę z delikatnego materiału, która przeciwdziała otarciom. Warto również wspomnieć o nowoczesnej podeszwie, która została wyposażona w poduszkę powietrzną na pięcie pochłaniającą energię w celu zmniejszenia wstrząsów i większego komfortu. Orteza posiada również boczne pasy obwodowe zapewniające indywidualne dopasowanie. But wyposażony został także w regulowaną osłonę palców. Antypoślizgowa podeszwa zapobiega ślizganiu się zwiększając bezpieczeństwo pacjenta przy poruszaniu się. But po złamaniu jest uniwersalny co zapewnia możliwość włożenia go na prawą i lewą nogę. Dostępny w kilku rozmiarach do wyboru od XS do XL.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- orteza stawu skokowo-goleniowego
- odpowiednia po złamaniach, zwichnięciach 2 i 3 stopnia
- w leczeniu po operacjach
- profilowana z bocznymi krawędziami redukującymi ucisk na łydkę
- podeszwa z poduszką powietrzną na pięcie, zmniejsza wstrząsy, zapewnia większy komfort
- specjalnie zaprojektowany kształt podeszwy wspomaga naturalne chodzenie
- z systemem pasów obwodowych w celu indywidualnego dopasowania siły stabilizacji
- z regulacją osłony palców
- but z antypoślizgową podeszwą
- wyściółka pneumatyczna z delikatnego materiału, który zapobiega otarciom
- stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego zabezpieczenia gipsowego
- lekka konstrukcja nie obciąża kończyny

punktor TABELA ROZMIARÓW:

ROZMIAR DŁUGOŚĆ STOPY, ROZMIAR BUTA
XS Dł. stopy: 19-21,5 cm, rozmiar buta: 31-34
S Dł. stopy: 22-24 cm, rozmiar buta: 34-38
M Dł. stopy: 24,5 -26,5 cm, rozmiar buta: 38-43
L Dł. stopy: 27-28,5 cm, rozmiar buta: 43-46
XL Dł. stopy: 29-31,5 cm, rozmiar buta: 46-49
Napisz opinię
2020-02-20 16:51:31 - 

Bardzi mi pomógł po złamaniu w stabilizacji