Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Bardzo dobre gumy oporowe

Taśmy do ćwiczeń, nazywane również jako gumy oporowe to coraz częściej wykorzystywany asortyment w treningu. Taśmy są zazwyczaj stosowane w treningu funkcjonalnym, ćwiczeniach oporowych, niekiedy rehabilitacyjnych. Taśmy łączą w sobie kilka cech które pozwalają na rozciąganie oraz wzmacnianie mięśni zarówno kończyn dolnych jak i również górnych. Ich stosowanie pozwala na rozciągnięcie poszczególnych grup mięśniowych, zwiększając ich siłę. Ćwiczenia z gumami wpływają również na lepszą ruchomość stawów. Mogą być także stosowane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych pozwalających odzyskać sprawność po urazach, wypadkach itp.

W ostatnim czasie gumy oporowe bardzo popularne w pilatesie i treningu TRX. Ich zastosowanie jest wszechstronne, istnieje bardzo dużo ćwiczeń z taśmami, które pozwalają na efektywny trening. Gumy do ćwiczeń mogą być wykorzystywane dla każdego, kto che zadbać o swój stan zdrowia, poprawić wygląd swojej sylwetki. Ćwiczenia z taśmami bardzo dobrze modelują całe ciała zwłaszcza ręce, nogi i pośladki. Co ważne to gumy dostępne są w zestawie w kilku poziomach oporowości, dzięki temu można dopasować je do własnych możliwości siłowych. Odpowiednie zarówno dla osób początkujących jak i również zaawansowanych. Można zacząć trening od najmniejszego oporu czyli żółtej gumy, po czym z czasem wprowadzać większy opór, aż dojedziemy do najmocniejszego koloru czarnego.

Ćwiczenia z gumami pozwalają urozmaicić każdy rodzaj treningu zarówno w domach, szkołach czy siłowni W zestawie znajdziemy 5 gum w różnych poziomach. Żółty przeznaczony na opór od 4.5 do 7 kg, czerwony: 9-11 kg, niebieski: 13,5 – 20 kg, zielony: 18,27 kg, z kolei czarny: 22, 5 do 31,5 kg. Każdy z powodzeniem dopasuje kolor taśmy do indywidualnych potrzeb. Długość każdego kawałka pętli do ćwiczeń wynosi 50 cm. W naszej ofercie sklepu medycznego posiadamy również inne rodzaje gum oporowych sprzedawanych pojedynczo dla osób, które przeszły poszczególne etapy i potrzebują jednej konkretnej oporowości, dla osób dopiero co zaczynających przygodę z taśmami dobrym rozwiązaniem będzie zestaw gum oporowych do ćwiczeń taki jak prezentujemy w niniejszej ofercie.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- gumy oporowe Qmed
- w zestawie 5 sztuk: żółty, czerwony, niebieski, zielony, czarny
- taśmy o 5 poziomach siły oporu
- zestaw idealny dla początkujących i zaawansowanych użytkowników
- gumy stosowane w treningu funkcjonalnym, rehabilitacji
- polecane w pilatesie i treningu TRX
- pozwalają na efektywne rozciąganie poszczególnych mięśni
- pozytywnie wpływają na zwiększenie ruchomości ciała
- pozwalają wzmocnić różne partie ciała np. nogi, ręce, plecy, brzuch
- gumy polecane również w rehabilitacji
- urozmaicają każdy trening
- każda taśma o długości 50 cm

punktor DANE TECHNICZNE:

 5 poziomów oporu:

- Żółty 4,5 - 7 kg
- Czerwony 9 -11,5 kg
- Niebieski 13,5 - 20 kg
- Zielony 18 - 27 kg
- Czarny 22,5 - 31,5 kg.