Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Dobrej jakości pikflometr mechaniczny dla dorosłych 

Bardzo dobry Pikflometr do monitorowania astmy u osób dorosłych. W tej ofercie chcielibyśmy zaprezentować Państwu dobrej jakości pikflometr dla dorosłych. Pikflometr to medyczne urządzenie, które zostało przeznaczone do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego – PEF w zakresie 60-800 L/min BTPS – wskaźnik czynności płuc. Dokładność urządzenia wynosi ± 10 L/min lub ± 10% odczytu (większa z tych wartości). Piklflometry służą najczęściej do monitorowania chorób dróg oddechowych najczęściej astmy. Pikflometr ręczny, aby można było go używać prawidłowo należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który ustawi wskaźniki według planu leczenia.

Pikflometr manualny posiada 3 sfery: zielona, czerwona i żółta. Urządzenie obniża odczyty o ok. 5% na 1000 m wysokości, zmniejszenie gęstości powietrza – PEF wzrasta o około 5% na 1000m. Wyniki powinno zapisać się w dzienniczku i dostarczyć na wizycie kontrolnej lekarzowi prowadzącemu, pozwala to ustalić postęp w leczeniu, zapewniając stałe monitorowanie wyników. Pikflometr niewielkich rozmiarów lekki i poręczny, można mieć go zawsze przy sobie, łatwy w utrzymaniu czystości. W naszej ofercie sklepu medycznego posiadamy również pikflometr elektroniczny oraz pikflometr dla dzieci. 

Jak stosować pikflometr?

Zastosowanie urządzenia jest bardzo proste, wymaga jednak pewnej wiedzy i zapoznania się z instrukcją obsługi. Przed użyciem zaleca się ustawić czerwony wskaźnik na początku skali. Po czym wstać i wziąć głęboki oddech, szczelnie obejmując ustnik w ustach dłońmi. Pikflometr powinno trzymać się w pozycji poziomej. Następnie wdmuchać mocno i szybko powietrze. Pojawiająca się na pikflometrze wartość jest Twoim PEF. Zaleca się powtórzenie czynności 3 krotnie, na podstawie otrzymanych wyników należy określić najwyższą wartość PEF.

Co oznaczają poszczególne sfery kolorystyczne?

- Sfera Zielona - mieści się z zakresie 80-100% - wartość PEF, oznacza, że wszystko jest w porządku i można kontynuować leczenie i dotychczasową aktywność. 

- Strefa Żółta - wartość PEF mieści się w zakresie 50-80% wartości należnej, pojawia się objaw zaostrzenia astmy, w takim przypadku należy postępować zgodnie z planem leczenia umożliwiającym powrót do zielonej strefy

- Strefa Czerwona - oznacza ciężkie zaostrzenie astmy, informuje aby niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, wartość PEF mieści się w zakresie poniżej 50% wartości należnej

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- pikflometr dla dorosłych
- jest to rodzaj ręcznego pikflometru 
- posiada 3 sfery: zielona, żółta, czerwona
- przeznaczony do pomiaru szczytowego przepływu wydechowego
- pomocny przy monitorowaniu dróg oddechowych, niezastąpiony przy leczeniu astmy
- urządzenie lekkie i poręczne 
- pikflometr łatwy w użytku
- przeznaczony do zastosowania w pozycji stojącej
- wyposażony w czytelną skalę
- zapewnia miarodajny wynik
- produkt łatwy w utrzymaniu czystości

punktor DANE TECHNICZNE:

zakres pomiaru: PF120 A : 60-800 L/min BTP
- dokładność pomiaru: ± 10 L/min lub ± 10% odczytu (większa z tych wartości)
- powtarzalność: ± 5 L/min lub ± 5 % odczytu (większa z tych wartości)
- warunki przechowywania: 10-35 oC, 30-75% RH
- maksymalny opór: 0.00384 kPa/L/min@ 720 L/min
- wysokość wyniku na pikflometrze
- urządzenie obniża odczyty o ok. 5% na 1000 m wysokości. (zmniejszenie gęstości powietrza – PEF wzrasta o około 5% na 1000m)
- zakres częstotliwości: różnica w profilach A/B to mniej niż 15 litrów/minutę lub 15% (większa z tych wartości)

Napisz opinię
2020-04-21 13:02:46 - 

TANI DOBRY APARAT

2022-01-11 12:45:09 - 

Przy astmie sprawdza się bardzo dobrze nie ma co przepłaccać ten jest całkiem dobry.