Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Bardzo dobry pikflometr elektroniczny dla osób dorosłych

Pikflometr elektroniczny jest medycznym urządzeniem, które zostało przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych do kontrolowania astmy. Pikflometr umożliwia pomiar szczytu przepływu wydechowego w technologii PEF oraz natężenia objętości wydechowej w 1 sekundzie w technologii FEV1, zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Pikflometr pozwala na wysoką dokładność zapisu. Zapis danych w zakresach zielony: powyżej 80 %, żółty od 60 do 80 % oraz czerwony oznacza pomiar o wartości niższej niż 60 %, najlepszych wyników. Istnieje również możliwość ustawienia ręcznie zakresów poprzez oprogramowanie, w tym celu jednak zaleca się konsultację medyczną.

Urządzenie wyposażono w pamięć umożliwiającą do 240 odczytów. Pikflometr dla dorosłych posiada wygodną aplikację na komputer, która umożliwia podłączenie sprzętu bezpośrednio do drukarki. Łatwy w zastosowaniu, włączanie i wyłączanie następuje po naciśnięciu ON/OFF - WŁ/WYŁ. Urządzenie sygnalizuje czynności za pomocą funkcji wyświetlanych na monitorze jak i również za pomocą dźwięku. Pikflometr pozwala na rejestrację wyświetlanych wartości z datą i godziną. Długi sygnał dźwiękowy informuje o zarejestrowaniu wyniku. Z urządzenia może korzystać kilka osób, jednak zaleca się dezynfekcję po każdym użytkowniku.

Jak wykonać pomiar? Urządzenie pozwala na dokonanie pomiaru w pozycji siedzącej wyprostowanej jak i również na stojąco. Aparat powinno trzymać się obydwoma rękami, dłonie powinny być umieszczone na gumowych polach. Następnie wykonuje się pełny wdech i wstrzymuje oddech, po czym należy dokładnie zacisnąć usta na ustniku i dmuchnąć w przewód najmocniej jak to możliwe. Po czym powinien pojawić się długi sygnał dźwiękowy potwierdzający zarejestrowanie wyniku. Wynik przepływu szczytowego jest wyświetlana przez około 3 sekundy, po czym wyświetlana jest wartość FEV1. Pikflometr jest ponownie gotowy do nowego pomiaru, co informuje przez dwa krótkie sygnały dźwiękowe.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- pikflometr elektroniczny
- przeznaczony dla dzieci i dorosłych
- dokonuje pomiaru szczytu przepływu wydechowego (PEF) oraz natężenia objętości wydechowej w 1 sekundzie (FEV1)
- urządzenie o wysokiej dokładności
- urządzenie pozwala na rejestrację wyników z datą i godziną
- łatwy w zastosowaniu
- zapewnia wysoką precyzję pomiaru
- informacje za pomocą ikon i sygnału dźwiękowego
- posiada czytelny wyświetlacz
- pozwala na pamięć 240 odczytów
- urządzenie z oprogramowaniem komputerowym
- może być stosowany prze kilka osób, w tym celu jednak zaleca się dezynfekcje
- lekki kompaktowy, dzięki czemu można go użytkować wszędzie
- z możliwością podłączenia do drukarki
- pomiar można wykonywać na stojąco lub siedząc prosto

punktor SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:

zakres pomiarowy: PEF od 50 do 900 l/min, FEV1 od 0,01 do 9,99
- dokładność pomiaru: PEF ± 20 l/min. lub 10% wartości odczytu, w zależności od tego, która wartość jest większa. FEV1 ± 0.1 l lub 5% wartości odczytu, w zależności od tego, która wartość jest większa
- jednostka pomiarowa: PEF 1 l/min; FEV1 0,01 l
- bezpieczeństwo danych: kopia bezpieczeństwa wykonywana przez EEPROM
- pamięć urządzenia: 240 pomiarów z datą/godziną
- waga: 150 g z bateriami
- temperatura: -5 do +50°C lub 23 do 122°F
- wilgotność: maks. 10 do 90%
- wilgotności wzgl. temperatura robocza: 10 do 40 °C lub 50 do 104 °F
- wilgotność robocza: maks. 10 do 85% wilgotności wzgl