Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Niedrogi test na krew utajnioną w kale

Badanie z moczu czy z kału może nam bardzo dużo powiedzieć o naszym stanie zdrowia. W przypadku niektórych chorób możemy samoistnie wykonać badanie we własnym domu. Do tego celu zostały przystosowane specjalistyczne testy diagnostyczne, które bez problemu wykonamy sami. W naszej ofercie sklepu medycznego posiadamy szeroki wybór asortyment w postaci testów do domowego użytku. Niniejsza oferta dotyczy testu diagnostycznego na krew utajnioną w kale. Krew utajniona w kale może zwiastować szereg różnego rodzaju chorób na które jesteśmy narażeni wszyscy, z wiekiem ryzyko choroby jelita grubego wzrasta dlatego już osoby po 30 roku życia powinny badać się systematycznie. Choroby jelita grubego bardzo często są bezobjawowe i mogą rozwijać się przez wiele lat, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka.

Najczęściej krew w kale to różnego rodzaju problemy z jelitem grubym między innymi polipy, czy zmiany nowotworowe lekkie lub złośliwe. Test FOB wykonamy bardzo szybko nie ma konieczności stosowania żadnej diety przed jego wykonaniem. Test złożony został z płytki testowej aplikatora oraz pojemnika z roztworem. Jak wykonać badanie? Zawsze przed przystąpieniem do badania należy zapoznać się z instrukcją zastosowania. Test należy wykonać od razu po wypróżnieniu się. Należy zanurzyć aplikator w 3 różnych miejscach zebranego kału na głębokości ok. 1 cm. Warstwa kału powinna być cienka, ponieważ zbyt gruba może wpłynąć na nieważność wyniku. Po pobraniu materiału kałowego aplikator należy z powrotem włożyć do pojemnika z roztworem, po czym zakręcić i potrząsnąć. Próbka zostanie wymieszana z odczynnikiem następnie należy odłamać znajdującą się w drugiej części pojemnika plastikową końcówkę i wlać do 2 krople roztworu do okrągłego okienka w płytce testowej.

Wyniki uzyskamy po 5 minutach tutaj należy przestrzegać czasu interpretacji wyników, ponieważ już po upływie 10 minut wynik jest nieważny. Jak odczytywać wyniki? W bardzo prosty sposób w przypadku, kiedy w okienku – strefa C i T pojawią się dwa różowe prążki wynik świadczy o utajnionej krwi w kale w takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem. Wynik ujemny jest wtedy, kiedy w strefie C pojawi się jeden prążek. Wynik również może być nieważny w przypadku, kiedy w strefie T zaobserwujemy tylko jedną kreskę. Czasami możemy zaobserwować różną intensywność prążków, jednak nie ma to wpływu na wynik badania. Test na krew w kale może wydawać się skomplikowany jednak po zapoznaniu się z instrukcją obsługi jest bardzo łatwy w wykonaniu. W naszej ofercie posiadamy również inne testy przeznaczone do zastosowania domowego, między innymi: testy na infekcje w moczu, owulacyjne, na prostatę, cholesterol, testy ciążowe czy narkotykowe. 

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- test na krew utajoną w kale
- czułość testu określana na 40ng hemoglobiny w 1 ml roztworu ekstrakcyjnego
- test wykonuje się z kału
- wynik otrzymujemy już po upływie 5 minut
- test zalecany dla każdego a zwłaszcza dla osób po 35 roku życia
- wykonanie testu pozwala na wykrycie różnego rodzaju chorób jelita grubego
- wygodny aplikator z pojemniczkiem
- czytelna instrukcja obsługi 
- w zestawie niezbędne akcesoria do wykonania badania

punktor ZESTAW ZAWIERA:

- test
- pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym 
- aplikator 
- instrukcja obsługi