Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Test na menopauzę u kobiet

Menopauza najczęściej dotyka kobiety po 50 roku życia jednak nie jest to wyjątek może również dotyczyć kobiet w młodszym wieku. Jeszcze do niedawana nie było takiej możliwości aby wykonać samodzielnie test w domu i dowiedzieć się o jej występowaniu. Dziś na szczęście istnieją domowe testy, które pozwalają nam wykryć okres przekwitania i co ważne możemy wykonać je we własnym mieszkaniu. Za pomocą tego rodzaju testu możemy wykryć rosnące stężenie hormonu FSH, które jest równe lub przekroczyło 25 mIU/ml. Jest to wzrost, który charakteryzuje się wystąpieniem okresu menopauzy. Kiedy zaleca się wykonanie testu na menopauzę? Najczęściej zaleca się kobietom, u których zanikła miesiączka lub pojawia sporadycznie. Kiedy dodatkowo występują uderzenia gorąca, poddenerwowanie.

Aby prawidłowo wykonać badanie testowe na menopauzę należy zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi załączoną do zestawu. Wykonanie badania jest bardzo proste, wystarczy jedynie próbka moczu. Zaleca się w tym przypadku pobór moczu porannego. Mocz umieścić należy w suchym pojemniku po czym za pomocą pipety nałożyć go na pasek testowy, wystarczy 3 krople do płytki testowej. Wynik uzyskamy już po 5 minutach, uwaga po upłynięciu 10 minut od wykonania badania wynik nie będzie już wiarygodny. Jak interpretować wynik? Wynik  dodatni pojawia się, kiedy w strefie T i C będą widoczne 2 prążki, wynik ujemny jest wtedy gdy w strefie C pojawi się 1 prążek z kolei w strefie T jest on bardzo słabo widoczny lub wcale oznacza to, że najprawdopodobniej nie występuje menopauza w danym cyklu.

Jest jeszcze jedna możliwość, kiedy wynik można uznać za nieważny, wtedy gdy na pasku nie pojawi się żaden prążek lub jest widoczny tylko w strefie T. W takim przypadku zaleca się powtórne badanie z użyciem nowego zestawu. Test na FSH daje dużą wiarygodność, jednak istnieje bardzo wiele czynników, które mogą zaburzyć jego działanie, więcej informacji znajdą Państwo w ulotce od producenta. W naszej ofercie sklepu medycznego posiadamy szeroką ofertę domowych testów diagnostycznych jak np. testy na infekcje intymne, zakażenia dróg moczowych, testy owulacyjne, ciążowe czy również narkotykowe. W zestawie znajdą Państwo 2 testy płytkowe z pipetą, oraz czytelną instrukcję obsługi ułatwiającą wykonanie testu. 

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- test na menopauzę dla kobiet
- test pozwala wykryć w moczu hormon FSH o stężeniu 25 mIU/ml lub wyższym
- dokładność testu wynosi 94% w stosunku do testów EIA
- do badania wystarczy zaledwie 3 krople
- na wynik testu nie wpływa pH w moczu w zakresie 5-9
- szybki odczyt po upływie 5 minut
- łatwa interpretacja wyników
- 2 sztuki testów 

punktor ZESTAW ZAWIERA:

-  2 sztuki testów z pipetą
- instrukcja obsługi