Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Szybki test na boreliozę

Borelioza to choroba, której głównie nosicielami są kleszcze jednak nie wszystkie. Niestety obecnie coraz częściej diagnozuje się ten rodzaj zakażenia a ma to związek z pojawianiem się coraz większej populacji kleszczy wczesną wiosną, latem ale nawet późną jesienią i zimą. Borelioza to choroba, która może rozwijać się przez lata powodując z czasem bardzo przykre konsekwencje dla naszego zdrowia również potwierdza się przypadki śmiertelne osób zakażonych bakteriami. Dlatego wykonanie testu po ugryzieniu przez kleszcza jest jedną z skuteczniejszej profilaktyki jaką możemy sobie zaoferować w domu. Test na obecność bakterii wywołujących boreliozę u człowieka wykonuje się w  warunkach medycznych poprzez pobieranie krwi.

A w naszej ofercie przedstawiamy skuteczny test na obecność boreliozy takich bakterii jak B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmanii do wykonania w domu. Co najważniejsze prezentowany przez nas test nie wykonujemy na sobie, więc też nie potrzebujemy się kłuć. Ten rodzaj testu przeprowadza się na kleszczu, który już przyssał się do naszej skóry. Należy wyciągnąć takiego kleszcza, najlepiej zrobić to za pomocą kleszczołapek czy specjalnych strzykawek zasysających również do zakupienia w naszym sklepie. Kleszcza powinniśmy wyciągnąć w całości, po czym umieszcza się go w specjalnym pojemniczku - próbówka, który znajdziemy w opakowaniu. Kleszcza należy zgnieść patyczkiem także dołączonym do zestawu. A pipetą pobrać próbkę krwi i umieścić ją na pasku płytkowym dodać odczyn i odczekać 10 minut na wynik. W ulotce mają Państwo szczegółowo krok po kroku opisane i zobrazowane jak dokładnie przeprowadzić badanie. Po tych czynnościach uzyskujemy wynik negatywny lub pozytywny. Kiedy w polu testowym pojawia się 2 kreski oznacza to, że kleszcz był zarażony, czyli wynik jest pozytywny a więc jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza aby podjął odpowiednie leczenie. Z kolei kiedy pojawia się jedna kreska oznacza to, że wynik jest negatywny kleszcz nie przenosi boreliozy jednak może być nosicielem innych chorób, więc jeżeli wystąpią u nas jakiekolwiek objawy także należy skonsultować się ze specjalistą. 

Test na kleszcze jest bardzo szybki do wykonania i powinien go zrobić każdy kto został zaatakowany przez kleszcza. W dużej mierze pozwala nam na szybką interpretację wyniku i w razie potrzeby na podjęcie leczenia dzięki temu również uniknięcia przykrych konsekwencji zdrowotnych. Taki test warto aby znalazła się w każdym domu bo kleszcze są tak naprawdę wszędzie. Nie jak powszechnie uważano, że tylko na wsi czy w lasach, tam jest ich największe skupisko ale również w miejskich parkach, przy ścieżkach rowerowych, domowych ogródkach. Równie często ze spaceru mogą przynieść je nasze pupile domowe. Tak więc ugryzienie przez kleszcza możliwe jest praktycznie wszędzie.

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- szybki test na boreliozę
- test wykrywa bakterie: B.garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B.spielmanii
- w zestawie niezbędne elementy do pobierania materiału
- szybki wynik po 10 minutach
- łatwa interpretacja pomiarów
- test pozwoli na wykrycie bakterii  i szybkie podjęcie leczenia
- materiał pobiera się z kleszcza nie z ciała człowieka 
- test na mniejsze i większe kleszcze
- test można wykonać w warunkach domowych
- tani test płytkowy dla każdego

punktor ZESTAW ZAWIERA:

- test płytkowy
- pipeta, probówka 
- buteleczka z odczynem 
- drewniany patyczek 
- instrukcja zastosowania