Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Bardzo dobra apteczka plecak

Apteczka medyczna powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego miejsca pracy, szkoły, domu czy samochodu. Warto również zadbać o to aby mieć apteczkę przy sobie w czasie wycieczek turystycznych, zwłaszcza pieszych w góry, na biwakach, wycieczkach szkolnych itp. Dlatego apteczka tzw. duży plecak jest idealna na każde wyprawy. Jest to w pełni wyposażona apteczka medyczna, która posiada niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy materiały opatrunkowe. W jej składzie znajdą Państwo zimne kompresy przydatne przy stłuczeniach, które bardzo często mają miejsce podczas pieszych wycieczek. Dodatkowo kompres na oko, kompresy w większym rozmiarze do zastosowania na bardziej rozległe rany. Na stanie również opaski elastyczne w dwóch rozmiarach oraz plastry.

W apteczce medycznej - plecak znajdują się także specjalistyczne opatrunki typu M, G i K, które zostały przeznaczone na rany o dużym wysięku. W apteczce umieszczono 4 rodzaje chust tj. chusta opatrunkowa w rozmiarze 60 x 80, aż 2 sztuki, chusta trójkątna – 1 komplet, chusta z fliseliny 5 sztuk oraz jedna chusta dezynfekująca. Chusty służą do wszechstronnego zastosowania mogą posłużyć do podtrzymania kończyny w przypadku złamania, usztywnienia jej czy zatamowania rozległego krwotoku. W apteczce również inny niezbędny asortyment w postaci nożyczek ratunkowych, rękawiczek lateksowych, aż 6 sztuk, chusteczki dezynfekujące. 

Ważnym elementem w apteczce jest ustnik do sztucznego oddychania, którego nie znajdziemy w zwykłych apteczkach o podstawowym wyposażeniu. Ustnik pomaga w bezpieczny sposób dokonać czynności reanimacyjnych zmniejszając dystans pomiędzy poszkodowanym a osobą ratującą życie. Przede wszystkim zastosowanie ustnika chroni obydwie strony przed przenoszeniem materiału zakaźnego, co również ma wpływ na podjęcie sztucznego oddychania tzw. usta – usta. Dodatkowo na apteczce znajdą Państwo wykaz telefonów alarmowych i informacje techniczne oraz instrukcję udzielania pierwszej pomocy dla poszkodowanego. Całościowe wymiary apteczki wynoszą 300 x 240 x 85 mm. Jest to bardzo duża apteczka pierwszej pomocy w formie plecaka stanowi wygodę podczas noszenia. Apteczka plecak wykonana z wodoodpornego materiału, doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Apteczka zgodna z wyposażeniem Norm Unii Europejskiej. 

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- apteczka pierwszej pomocy plecak
- jest to duża apteczka polecana do zastosowania podczas wycieczek turystycznych zwłaszcza w góry, pomocna na biwakach czy szkolnych wycieczkach
- apteczka z bogatym wyposażeniem

- zawiera niezbędne opatrunki do udzielenie pierwszej pomocy m.in. kompresy w dwóch rozmiarach, opaski elastyczne, plastry
- na stanie bardzo chłonne opatrunki typu M, G i K
- w apteczce kompres na oko 
- z ustnikiem do resuscytacji
- apteczka zawiera wykaz telefonów alarmowych, instrukcję obsługi i informacje techniczne
- w składzie, aż 4 rodzaje chust opatrunkowych
- poręczna apteczka z wodoodpornej tkaniny
- apteczka oznakowana znakiem CE
- apteczka medyczna spełnia wymagania norm Unii Europejskiej
- wymiary apteczki: 300 x 240 x 85 mm

punktor ZESTAW ZAWIERA:

- 1 szt. kompres zimny
- 2 szt. kompres na oko 3 szt.
- kompres 10x10 a2 2 szt.
- opaska elastyczna 4m x 6cm 2 szt.
- opaska elastyczna 4m x 8cm 1 kpl.
- plaster 10 x 6 cm (8szt.) 1 kpl.
- plaster (14szt.) 1 szt. - plaster 5m x 2,5 cm 3 szt.
- opatrunek indywidualny M sterylny 1 szt., opatrunek indywidualny G sterylny 1 szt., opatrunek indywidualny K sterylny 1 szt.
- chusta opatrunkowa 60 x 80 2 szt., chusta trójkątna 1 kpl., chusta z fliseliny (5 szt.) 1 szt.
- koc ratunkowy 160 x 210 cm 1 szt.
- nożyczki 19 cm 4 szt.
- rękawice latex 6 szt.
- chusteczka dezynfekująca 1 szt.
- ustnik do sztucznego oddychania 1 szt.
- instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych Informacje techniczne