Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Niedrogi zestaw na ukąszenie kleszcza

Zestaw pierwsza pomoc na kleszcza to niezbędnik dla każdego z nas. A szczególnie osób, które aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Kleszcze to pajęczaki, które niegdyś jedynie kojarzono z lasami, łąkami i ogólnie wiejskimi obszarami. Dziś wiadomo, że kleszcze są wszędzie także w miejskich parkach, skwerach zieleni niekiedy również w naszych domach. Mogą przenosić je nasze pupile a dla nich ugryzienie przez zakażonego kleszcza bywa również niebezpieczne i może prowadzić do boreliozy ale i  innych chorób. U ludzi najczęściej zakażone kleszcze powodują chorobę zwaną boreliozą. Która niestety obejmuje różne narządy naszego ciała prowadząc do wielu powikłań nieleczona może prowadzić do śmierci zarówno u ludzi jak i zwierząt.

Dlatego obecnie na rynku można spotkać wiele produktów oferowanych na kleszcze. Jak np. preparaty w postaci spray'ów, kleszczołapki do wyciągania kleszcza, strzykawki zasysające, testy pozwalające sprawdzić czy kleszcz jest nosicielem krętka boreliozy czy np. zestawy jak prezentowany pierwsza pomoc w ukąszenia kleszcza. Jest to rodzaj zestawu do szybkiego usuwania kleszcza, w którym znajdziemy waciki alkoholowe, przyrząd do usuwania kleszczy, plastry w cielistym kolorze w 3 rozmiarach oraz instrukcję stosowania wyjaśniającą krok po kroku jak bezpiecznie usunąć kleszcza.

Ważne jest aby wiedzieć jak postępować w przypadku pojawienia się kleszcza na ciele zarówno u zwierząt jak i ludzi. Należy go usunąć całkowicie nie pozostawiając w ciele odnóży i innych części ciała. W przypadku szybkiej reakcji usunięcia kleszcza w całości możemy ograniczyć ryzyko zakażenia do minimum. A jeżeli chcemy upewnić się czy kleszcz, którego mieliśmy na ciele był zakażony to warto w tym celu zrobić np. domowy test na kleszcza lub w przypadku podejrzenia choroby udać się na badania. Pamiętajmy aby codziennie dokładnie oglądać swoje ciało, również sprawdzać czy nasze pupile nie mają żadnych pajęczaków. 

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- zestaw pierwsza pomoc w usuwaniu kleszcza
- przeznaczony dla każdego z nas
- podręczne etui, które można zabrać w każdą podróż i mieć zawsze w domowej apteczce
- pozwala uniknąć zakażenia boreliozą 
- ułatwia wyjęcie kleszcza w całości
- w komplecie zestaw do usuwania kleszcza
- plastry zabezpieczające ranę w cielistym kolorze
- waciki nasączone alkoholem do dezynfekcji
- wygodna forma małej walizeczki

punktor  SKŁAD ZESTAWU:

- plastry w 3 rozmiarach po 3 szt. każdy: 40x10mm, 72x19mm, 72x25mm
- przyrząd do usuwania kleszczy
- nasączone alkoholowe waciki
- instrukcja zastosowania krok po kroku