Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

W większości krajów europejskich apteczka samochodowa jest obowiązkowym i niezbędnym elementem wyposażenia samochodu. W Polsce nie został narzucony obowiązek posiadania apteczki w samochodzie, co nie znaczy, że nie powinniśmy jej tam umieścić. Należy też pamiętać, że w razie wypadku drogowego, lub jakiegokolwiek innego wypadku, którego jesteśmy uczestnikiem lub świadkiem, mamy prawny obowiązek udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. To zadanie może nam ułatwić zawartość apteczki pierwszej pomocy przedmedycznej oraz instrukcja w niej zawarta. Obecnie natężenie ruchu na drogach jest tak spotęgowane, że nietrudno o wypadek.

W trasie możemy także stanąć przed faktem potrzeby użycia środków z apteczki pierwszej pomocy, jak chociażby materiałów opatrunkowych, a nie wiadomo jaką drogę musielibyśmy pokonać do najbliższego punktu medycznego. Warto więc zaopatrzyć się w apteczkę samochodową, która nie zajmuje wiele miejsca, a może nam lub komuś innemu uratować zdrowie a nawet życie. Jeżeli nie posiadają jeszcze Państwo apteczki samochodowej, polecamy rozważyć jej zakup. Prezentowana apteczka do samochodu z pełnym wkładem, jest produktem zgodnym z europejskimi standardami. Wyposażamy samochody w apteczki zgodne z niemiecką normą DIN 13164, co gwarantuje udzielenie kompleksowej pomocy ofiarom wypadku drogowego, w tym sobie samemu. Apteczki dostępne są w dwóch charakterystycznych kolorach – pomarańczowym i czerwonym, oznaczone międzynarodowym symbolem białego krzyża. Na pudełku apteczki zapisane są także numery alarmowe. Pudełko wykonane z solidnego materiału, co gwarantuje trwałość apteczki.

Prezentowana apteczka samochodowa jest bogato wyposażona w elementy praktyczne, znajdujące zastosowanie w wypadach drogowych. Elementy wyposażenia są sterylne i gotowe do użycia bez żadnej dodatkowej dezynfekcji, co znacznie przyspiesza akcję ratunkową. Pamiętajmy aby na bieżąco uzupełniać apteczkę o zużyte podczas akcji ratunkowe materiały, by w razie konieczności móc ponownie udzielić pomocy osobie poszkodowanej.
 

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- solidna i odpowiednio wyposażona apteczka do samochodu
- środki zabezpieczone w trwałym pudełku
- solidny materiał opakowania
- wszystkie elementy poręcznie spakowane
- dostępne 2 kolory: pomarańczowy oraz czerwony
- wkład apteczny zgodny z respektowaną w Europie niemiecką normą DIN 13164
- zgodna z aktualnymi wymaganiami CE
- bogato wyposażona w środki typowe dla udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych
- stosunkowo niewielka, nie zajmuje w samochodzie dużo miejscach
- przewidziana jako niezbędne wyposażenie każdego samochodu

punktor  SKŁAD APTECZKI (ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA):

- 1 kpl. Plastry 10 x 6cm (8 szt.)
- 1 szt. Przylepiec w rolce
- 3 kpl. Kompres 10 x 10 cm (2 szt.)
- łącznie 6 sterylnych kompresów
- 1 szt. Opatrunek indywidualny G w opakowaniu
- 3 szt. Opatrunek indywidualny M w opakowaniu
- 2 szt. Chusta opatrunkowa 40 x 60cm (sterylna)
- 1 szt. Chusta opatrunkowa 60 x 80cm (sterylna)
- 2 szt. Bandaż usztywniający 6
- 3 szt. Bandaż usztywniający 8
- 2 szt. Chusta trójkątna
- 1 szt. Nożyczki z zaokrąlonymi końcami 14,5cm
- 4 szt. Rękawiczki lateksowe
- 1 szt. Koc ratunkowy (folia termiczna) 160 x 210cm
- Instrukcja udzielania pierwszej pomocy oraz wykaz telefonów alarmowych