Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Cewnik Tiemanna to wysokiej jakości wyrób medyczny, wytworzony z bezpiecznych materiałów, w większości przypadków nie działających drażniąco. Wykonany jest z tworzywa PCV o odpowiedniej twardości. Jest odporny na złamania i skręcanie. Składa się z jednego kanału, w którym umiejscowione są naprzemianległe owalne otwory boczne, którymi odprowadzany jest mocz. Jego gładka powierzchnia, stożkowe zakończenie i wygięta końcówka ułatwia wprowadzenie cewnika do zwężonej cewki moczowej.

Cewniki Tiemanna stosuje się, gdy zastosowanie standardowego cewnika prostego nie jest możliwe, bądź jest utrudnione. Cewniki Tiemann sprawdzą się podczas drenażu u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego oraz u osób z wadami cewki moczowej. Ten rodzaj cewnika urologicznego najczęściej znajduje zastosowanie w stanach, które wymagają wielokrotnego cewnikowania w ciągu doby.
 

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- wytworzone z medyczne nietoksycznego PCV cewniki Tiemanna
- gładka satynowa powierzchnia
- sterylne, zapakowane pojedynczo - bezpieczne w użyciu
- niepirogenne
- długi termin ważności
- wyprodukowane zgodnie z wymaganiami dla wyrobów medycznych
- dwa naprzemianległe otwory boczne
- specjalna zwężana, stożkowata końcówka, lekko utwardzona, zagięta
- konstrukcja ułatwiająca aplikację
- przezroczysty dren pozwalający na pełną kontrolę wzrokową zarówno podczas wprowadzania oraz drenażu
- dostępne w różnych rozmiarach
- rozmiary kodowane kolorami

punktor  DOSTĘPNE ROZMIARY (TABELA):

Głównym kryterium wyboru rozmiaru cewnika powininna być wartość "CH", gdyż kolory poszczególnych cewników w pewnych przypadkach mogą się różnić, w zależności od producenta cewnika.

cewnik Tiemann rozmiary