Wczytuję dane...

punktor W KILKU SŁOWACH...

Mały ciśnieniomierz nadgarstkowy Omron RS1

Ten niewielki aparat nadgarstkowy to Omron RS1. Jest to kompaktowy ciśnieniomierz zakładany na rękę - nadgarstek. Pomiar ciśnienia na nadgarstku sprawdzi się u osób, które chcą w szybki sposób zmierzyć ciśnieni krwi i tętna również dla osób o zwiększonym obwodzie ramienia mających problem z znalezieniem aparatu na ramię. Mankiet w tym modelu w rozmiarze 13,5 do 21,5 cm, będzie odpowiedni dla dzieci, nastolatków jak i również osób dorosłych. Mankiet pozwala na szybkie zakładanie i ściąganie zapinany za pomocą mocnych rzep. Aparat do mierzenia ciśnienia na rękę został wyposażony zarówno w podstawowe jak i zaawansowane funkcje. Do podstawowych możemy zaliczyć wyświetlacz z datą i godziną czy wskaźnik poziomu ciśnienia krwi. Takie opcje ma zazwyczaj większość modeli aparatów naramiennych i nadgarstkowych.

Bardziej zaawansowaną funkcją jest opcja pozwalająca na wykrywanie nierównej pracy serca czyli potocznie nazywanej arytmią. Oprócz tego w aparacie znajdziemy funkcję zapobiegania udarom, jest to funkcja, którą mają jedynie nieliczne modele ciśnieniomierzy. Udar to najprościej określić zaburzenie czynności mózgu, które powstało w wyniku zaburzenia krążenia mózgowego. Udar może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia, bardzo często powoduje różnego rodzaju niedowłady i inne powikłania chorobowe. Nawet jak chory przejdzie go w lżejszy sposób to zawsze zwiększa się ryzyko ponownego wystąpienia udaru, a niektóre dysfunkcję pomimo rehabilitacji mogą nam towarzyszyć do końca życia. Dlatego tak ważne jest aby w przypadku zagrożenia udarem jak najszybciej otrzymać fachową pomoc, tym samym można zapobiec przykrym konsekwencjom.

Jednak pomimo prowadzonych kampanii udarowych, informacji w telewizji, Internecie nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Udar bardzo często kojarzony jest z osobami starszymi, seniorami jednak dziś coraz częściej obserwuje się ten stan u 30 i 40 latków. Ciśnieniomierz z funkcją wykrywania udaru może okazać się pomocny dla każdego z nas. A jest koniecznością dla osób z chorobami układu krążenia ale także dla osób już po przebytym udarze pozwoli na lepszą kontrolę stanu zdrowia. Omron RS1 to niewielki ciśnieniomierz nadgarstkowy o małej wadze, który możemy mieć zawsze przy sobie i w każdej chwili zmierzyć ciśnienie. Ciśnieniomierz cechuje łatwość w obsłudze dlatego będzie odpowiedni dla osób młodych ale także starszych. Urządzenie objęte gwarancją producenta wynoszącą 60 miesięcy door to door. 

punktor GŁÓWNE ZALETY:

- ciśnieniomierz na nadgarstek - nadgarstkowy
- wyposażony w czytelny wyświetlacz
- wyposażony w mankiet w rozmiarze: 13,5 - 21,5 cm
- pozwala na odczyt pamięci z datą i godziną - ostatni pomiar
- wyposażony w wskaźnik mankietu
- funkcja wykrywania arytmii
- badanie kliniczne
- w technologii Intellisense
- posiada funkcję zapobiegającą udarom
- niewielki rozmiar, lekka waga
- łatwa obsługa
- gwarancja 60 miesięcy

punktor SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:

- typ: ciśnieniomierz elektroniczny
- pomiar: na nadgarstku
- zakres pomiaru: ciśnienie od 0 mm Hg do 299 mm Hg, tętno: od 40 do 180 uderzeń/min.
- dokładność pomiaru: ciśnienie: ±3 mm Hg, tętno: ± 5% odczytu
- ciężar aparatu: 85 g
- gabaryt: 84 x 21 x 62 mm
- rozmiar rękawa: 13,5-21,5 cm
- działanie urządzenia: +10°C to +40°C 15 to 90% RH bez kondensacji 800 to 1060 hPa
- przechowywanie/transport: 20°C to +60°C10 to 90% RH bez kondensacji

punktor SKŁAD ZESTAWU:

- aparat
- baterie 2 alkaliczne AAA
- instrukcja obsługi
- karta gwarancyjna