Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Większość osób potrzebujących materac dla chorego człowieka, decyduje się na tak zwany materac przeciwodleżynowy rurowy. Owe „rury”, jakie materac przeciw odleżynom posiada, to specjalnie zaprojektowane komory powietrzne, umożliwiające urządzeniu odpowiednie utrzymanie ciśnienia pod pacjentem leżącym. Pisząc o cechach, jakie powinien posiadać dobry materac przeciwodleżynowy warto wspomnieć czym w zasadzie są owe „odleżyny”. Mówiąc najogólniej: odleżyny to rany powstające na ciele pacjentów z ograniczoną możliwością poruszania się. Dzieje się tak w wyniku nacisku układu kostnego na miękkie tkanki ciała, najczęściej w okolicy pośladków i pięt. Tego typu sytuacja jest bardzo trudna z wielu perspektyw: powoduje ból, może doprowadzić do poważnych infekcji itp.

Obecnie najpopularniejszym sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia odleżyn jest materac przeciwodleżynowy (materac na odleżyny). Dobry pneumatyczny materac przeciwodleżynowy posiada kompresor i odpowiednią rurową strukturę (stąd określenie materac przeciwodleżynowy rurowy). Urządzenie, dzięki swojej budowie, powoduje regularne i płynne przemieszczanie się powietrza pod pacjentem, a tym samym zmianę miejsca ucisku ciała chorego na łóżko.

Ciekawostką jest fakt, że w materac przeciwodleżynowy AR950 umożliwia wymianę nawet pojedynczej „rury” (komory) w przypadku przebicia lub uszkodzenia. Urządzenie to pracuje ponadto bardzo cicho, dzięki specjalnie stworzonemu w tym celu kompresorowi, a ciśnienie w komorach przystosowywane jest do wagi pacjenta.

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- materac przeciwodleżynowy AR-950 to profesjonalny wyrób medyczny najwyższej jakości
- stosowany na zwykły materac (wystarczy rozłożyć go na łóżku i przykryć prześcieradłem)
- materac przeciwodleżynowy rurowy umożliwia zmianę miejsca nacisku ciała na podłoże przynajmniej co kilka minut
- wysoka bezawaryjność
- bardzo niski poziom hałasu kompresora
- stosowany w celu zapobiegania odleżynom oraz leczenia istniejących ran
- materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy pneumatyczny (posiada płynną regulacje ciśnienia)
- kompatybilne wymiary produktu po napompowaniu: 200 x 86 x 10 (cm)

punktor  INFORMACJE DODATKOWE - INSTRUKCJA OBSŁUGI:

Jeżeli interesuje Państwa przygotowany przez nas krótki poradnik „jak stosować materac przeciwodleżynowy”, czyli instrukcja obsługi materaca przeciwodleżynowego, zapraszamy do naszeg skromnego działu informacji i porad.
>> kiknij by przejść do działu <<

Napisz opinię
2017-06-26 20:39:27 - Ireneusza

Najlepsze jest to, że poduszka jest bardzo cicha. Mogę z niej korzystać nawet przy śpiącym dziecku