Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Folia NRC - koc ratunkowy

Folia NNR inaczej może być nazywana jako koc ratunkowy - ratowniczy jest to wyposażenie większości samochodowych apteczek medycznych. Ponieważ większość wypadków wymagających zastosowania folii NRC to wypadki komunikacyjne. Jednak folia ochronna nie tylko powinna być podstawowym wyposażeniem dla osób poruszających się po drogach, ponieważ wypadkom możemy ulec w innych miejscach.  Między innymi dla zwiększenia bezpieczeństwa powinna znaleźć się w plecakach osób wybierających się w góry zarówno latem jak i zimą, ponieważ spełnia funkcję ogrzewającą lub ochładzającą w zależności jaką stronę zastosujemy.

Folia termiczna pomocna może być podczas wycieczek biwakowych, namiotowych, jako pewnego rodzaju izolacja podłoża od materaca. A tak na prawdę folię NRC na wyposażeniu w domu czy samochodzie powinien mieć każdy z nas. Ponieważ ulec wypadkowi możemy sami lub ktoś z naszego bliskiego otoczenia, wtedy może okazać się pomocna aby przykryć poszkodowanego i nie doprowadzić do przegrzania lub wychłodzenia organizmu. Bardzo często wypadki zdarzają się niedaleko domu czy w innym miejscu, a poszkodowanego nie możne przenosić ze względu na obrażenia, wtedy można zapobiec przegrzaniu lub wychłodzeniu również stosując folię. 

Koc ratunkowy posiada wiele określeń, między innymi: koc termiczny, folia NRC, koc ratowniczy, koc, folia termoizolacyjna, folia termiczna, folia życia srebrno-złota, więc pod takimi nazwami można spotkać ten asortyment ale jest to zawsze ten sam produkt. Stosowany, jako folia zabezpieczająca przed przegrzaniem lub wychłodzeniem poszkodowanego. Folia wykazuje bardzo dobrą odporność na szarpnięcia i naciąganie. Zastosowanie folii jest bardzo proste należy wiedzieć jedynie, która strona czemu ma służyć. Strona srebrna zastosowana od pacjenta pozwala na ogrzanie z kolei, kiedy użyjemy folię srebrną stroną na zewnątrz zapewnimy ochłodzenie organizmu. Niewielki rozmiar foli pozwala zmieścić ją niemalże wszędzie. Rozmiar 210 x 160 cm.

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- folia NRC - folia termiczna 
- wymiary: 210 x 160 cm
- pozwala na ratowanie życia w niektórych przypadkach
- szerokiego zastosowania ratownictwo, turystyka, sport itd.
- ochrona przed wychłodzeniem
- ochrona przed przegrzaniem
- odporny na szarpnięcia i naciąganie
- kompaktowych wymiarów przed rozłożeniem
- folia odbijająca ciepło i promienie słoneczne
- szybka w zastosowaniu wystarczy ją rozłożyć 

punktor  INSTRUKCJA STOSOWANIA:

Instrukcja stosowania koca ratowniczego jest bardzo prosta:
- folia srebrna od strony pacjenta oznacza ogrzewanie (utrzymywanie ciepła ciała)
- folia srebrna na zewnątrz, zapewnia odbicie ciepła czyli chłodzenie

Więcej informacji, o tym jak używać i czym właściwie jest folia NRC (folia życia) znajdziecie Państwo w naszym poradniku: Jak stosować koc ratowniczy?

Napisz opinię
2017-10-13 11:29:50 - 

Folia NRC spełnia swoją rolę. Jak najbardziej ok.